Autor:

Agnieszka Damska

Data publikacji:

29.03.2024

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Spring Meeting 2024

spring meeting 2024

22 i 23 marca to czas spotkań międzynarodowych. W tym roku mieliśmy zaszczyt być gospodarzami Spring Meeting - dorocznego spotkania roboczego organizacji zrzeszonych w Fertility Europe. W spotkaniu uczestniczyło niemal 40 przedstawicieli organizacji pacjenckich z 20 państw Europy! 

karolina klimowicz prezentuje nasze działania, które doprowadziły do powrotu refundacji in vitro

Podczas Spring Meeting z dumą zaprezentowaliśmy nasze działania, które doprowadziły do powrotu refundacji in vitro. Gośćmi specjalnymi spotkań byli prof. dr hab. Rafał Kurzawa - prezes PTMRiE oraz przedstawicielka Ministerstwa Zdrowia - Aleksandra Saniewska – Kilim, naczelniczka Wydziału Zdrowia Rodziny w Departamencie Zdrowia Publicznego.

prof. dr hab. Rafał Kurzawa - prezes PTMRiE mówi o jakie zmiany powinniśmy walczyć, aby poprawić dostęp do leczenia niepłodności w Polsce

Podczas swojego wystąpienia prof. Kurzawa zaakcentował wszystkie zmiany, o które powinniśmy walczyć, aby poprawić dostęp do leczenia niepłodności w Polsce. 

Aleksandra Saniewska - Kilim opowiedziała o pracach zespołu powołanego przez Ministrę Zdrowia, którego celem jest ustalenie zasad kwalifikacji i organizacji programu refundacji in vitro

Aleksandra Saniewska - Kilim opowiedziała o pracach zespołu powołanego przez Ministrę Zdrowia, którego celem jest ustalenie zasad kwalifikacji i organizacji programu refundacji in vitro. Podkreślała przy tym nasz udział w pracach zespołu, zwracając uwagę na doskonałą współpracę Naszego Bociana z towarzystwami naukowymi oraz z Ministerstwem oraz wynikające z niej korzyści.

Spring Meeting 2024 Warszawa


Za nami bardzo intensywne i niesamowicie konstruktywne spotkania! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze inicjatywy i którzy nam towarzyszyli.