Poronienia nawykowe - przyczyna nieznana - co dalej?

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolasanta
Posty: 543
Rejestracja: 17 cze 2007 00:00

Post autor: Jolasanta »

Mam pytanie do dziewczyn, u ktorych mimo badan nie udalo sie wykryc przyczyny poronien. Czy mimo tej niewiadomej lekarze prowadzacy ciaze decydowali sie na stosowanie jakichs lekow? Jesli tak, to jakich? W jakich dawkach? Czy dzieki tym lekom udalo sie Wam donosic kolejna ciaze?
Pytalam juz na innym forum i dostalam tylko jedna odpowiedz wiec postanowilam, ze zapytam i tutaj.
A ta odpowiedz, ktora dostalam to:
Duphaston co 8 godzin (ze wzgledu na niski progesteron)
Luteina 2x2 dopochwowo
Clexane 40 mg1x podskornie( jest to cheparyna drobnoczasteczkowa,
i dostalam ja tak na zapas)
Folik 5g x1
Omega 3 forte x1
wit.B6 2x1
i L4
Aha, autorka jest juz w 34 tc. i wszystko idzie dobrze.

Dodane po: 9 godzinach 1 minucie:

Znalazlam jeszcze to:
jacek pisze:Kuracja była taka - przed ciaza Neoral, w pierwszych tygodnaich ciazy Encorton, cala ciaze zastrzyki z heparyny (Clexane) codziennie. Dodatkowo w miare potrzeb Gravibinon, momentami aspiryna, witaminy i pare innych mniej waznych specyfikow. Udalo się – mamy piekna, zdrowa coreczke.
2004-2007 - 4 Aniolki (I trymestr)
30/07/2009 - corcia KIM
2010 - Aniolek (II trymestr)
18/09/2011 - synek TIM
Awatar użytkownika
malenkaa
Posty: 1352
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: malenkaa »

witaj


ja przed ciaza maiałam encorton 5 mg raz dziennie, acard do 16 tygoidnia ciazy, duphaston do 25 tygodnia luteina 3 razy dziennie dowcipnie chyba do 19 tc, witaminy kaprogest do 16 tc i mam juz 6 miesiecznego malca
Szymus ur 23.02.2007 jest z nami najcudowniejszy mały człowieczek
[url=http://malenkaa2.fotosik.pl/albumy/202121.html]Szymon[/url]
as123
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2006 00:00

Post autor: as123 »

Witam

Jolasanta przy mojej trzeciej ciąży stosowałam od 20 dc luteine dopochwowo na początku 2x2 pozniej zwiekszono do 3x3, acard 1x1, kaprogest zastrzyk co 4 dni, fraxyparyna 1x1, mąż przed zajściem brał medrol (steryd) od 1 do 8 dnia mojego cyklu. oczywiście przed ciążą byłam szczepiona limfocytami męża dwa razy i do szczepiona na początku ciąży.
Niestety ciąża obumarła w 9 tyg. i nikt nie wie dlaczego. :cry:

Dodane po: 4 minutach:

zapomniałam dodać L4 i folik nieprzerwanie od pół roku, dostałam jeszcze wit.
pozdrawiam as
Awatar użytkownika
monikP
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2007 00:00

Post autor: monikP »

witajcie ja w ciąży brałam kaprogest do 20 tyg - domięśniowo, clexane do końca ciąży, luteine dopochwowo i kwas aminokapronowy przy plamieniach no i oczywiście kwas foliowy i teraz jesteśmy dwie ja i moja córeczka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”