Hashimoto a poronienia

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulsija
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2007 01:00

Hashimoto a poronienia

Post autor: ulsija »

Witam. Mam pytanie. Czy wysoki poziom anty - tpo 760 (przy prawidłowych wynikach tarczycowych) może być powodem trudności w zajściu w ciążę? Czy donoszenie takiej ciąży jest możliwe? Słyszałam też, że hashimoto może być przyczyną wad płodu, czy to prawda i czy można temu zapobiec?
Awatar użytkownika
Edith
Posty: 154
Rejestracja: 16 sty 2003 01:00

Post autor: Edith »

Witaj,
Wysoki poziom TPO nie ma wpływu na zajscie w ciąże. Jesli jednak ma hashimoto spowoduje nadczynnosci to wowczas mogę być problemy z ciażą, ale bardziej z jej donoszeniem, a nie zajsciem.
Musisz przede wszystkich zbadac poziom tarczycy: TSH, FT3, FT4 plus usg czy nie ma guzków na tarczycy.
pozdrawiam. E
Awatar użytkownika
didi7878
Posty: 983
Rejestracja: 03 lut 2007 01:00

Post autor: didi7878 »

Ja sie zastanawiam nad sterydami w celu obnizenia miana antyTPO. Chociaz mam znacznie nizsze od Twojego - 263. I hormony tarczycy w normie, choc moglyby byc wyzsze - delikatna niedoczynnosc.
Jeden z ekspertow na Bocianie utrzymuje, ze powinno sie obnizyc przeciwciala enkortonem, a drugi mowi, ze sam Euthyrox wystarczy - on znormalizuje funkcje tarczycy. I badz tu czlowieku madrym...
Hashimoto powoduje poronienia - raz ze przeciwciala, dwa, ze produkujesz zbyt malo hormonow, ktore w pierwszych 3 miesiacach zycia dziecka, sa mu niezbedne do rozwoju. Wystepuja tu wczesne poronienia.
Gorsza jest slaba niedoczynnosc, niz slaba nadczynnosc.
2003 - Adas
4 Aniołki
VIII 2008 - cb
2009 - Antar
IX 2011 - cb
XI 2011 - cb
Lusia :love:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”