Utrogestan

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
asiunia71
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2002 00:00

Utrogestan

Post autor: asiunia71 »

Czy któras po utrogestanie stosowanym doochwowo odczuwała swędzenie a od nastepnego dnia pieczenie i wręcz ból intymnych miejsc ? :( Nie wiem co mam o tym sądzić, lek dostałam od lekarza i nie ma tam ani słowa po polsku. Może więc jest to jeden ze skutków ubocznych i przejdzie po paru dniach gdy ogranizm się przyzwyczai, a może uczulenie - i nie przejdzie a będzie coraz gorzej. Na razie smaruję się jakąś maścią wypisaną mi kiedyś na swędzenie i jest lepiej, ale chyba nie tędy droga. Jak tak dalej pójdzie będę musiała zmienić lek. Odpiszcie - błagam.
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

aska, ja niczego takiego nie odczuwalam, ale moze rzeczywiscie jestes uczulona. ja mam tylko glupawke po zazyciu ultrogestanu doustnie. zapytaj lekarza.
Awatar użytkownika
EwaP
Posty: 82
Rejestracja: 27 sty 2002 01:00

Re: Utrogestan,Do Asiuni71

Post autor: EwaP »

[quote="asiunia71"]Czy któras po utrogestanie stosowanym doochwowo odczuwała swędzenie

To mi raczej wygląda na infekcję grzybkami (candida albicans) często występuje po zmianach hormonalnych. Ale nie przejmuj się to nie jest groźne dla ewentualnej ciąży tylko po prostu uciążliwe. Biegaj jak najszybciej i zrób stopień czystości pochwy i ustal z lekarzem czy Utrogestanu nie należy przyjmować doustnie do momentu wyleczenia infekcji. A na opisie Utrogestanu nie ma nic o podrażnieniach i alergiach tylko senność po stosowaniu doustnym i żeby go popijać wodą i nie w trakcie posiłków.
Głowa do góry, będzie dobrze,
EwaP
Awatar użytkownika
asiunia71
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2002 00:00

Utrogestan - sprawa wyjaśniona

Post autor: asiunia71 »

Dzięki za odzew. Dzwoniłam dzisiaj do doktora i zalecił stosowanie tego samego leku doustnie (trochę to dziwne) i ewentualnie sprawdzenie stopnia czystości. Infekcji grzybkami już dawno nie miałam ale kiedyś gościły u mnie często, więc może to faktycznie to, choć kiedyś po pewnych lekach "dowcipnych" miałam podobne swędzące odczucia. Dziękuję za informacje o skutkach ubocznych, nie będę zdziwiona jeśli zasnę znienacka (powinnam była słuchać nauczycieli gdy mówili - uczcie się języków obcych :))
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

moze ktos ma do odsprzedania ultrogestan :?:
bylabym bardzo wdzieczna za maila na priva :lol:
elab
Posty: 45
Rejestracja: 17 maja 2002 00:00

utrogestan

Post autor: elab »

malgosik pisze:moze ktos ma do odsprzedania ultrogestan :?:
bylabym bardzo wdzieczna za maila na priva :lol:
Mam niepełne opakowanie. Jeśli chcesz wyślę pocztą. Mój e-mail w profilu
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”