Poronienie zatrzymane

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Rybek1
Posty: 59
Rejestracja: 17 lut 2010 01:00

Poronienie zatrzymane

Post autor: Rybek1 »

Panie Doktorze

Mam takie pytanie ,poroniłam 5 miesięcy temu,było to poronienie zatrzymane w 8 tygodniu ciąży ,serduszko nie biło,miałam łyżeczkowanie.
Zrobiłam badanie bakteriologiczne posiewu wymazu z pochwy z antybiogramem,gdyż przed ciążą nie wyszła cytologia ze względu na bardzo dużą ilość bakterii.
Wynik
Pałeczki kwasu mlekowego- nieobecne
Pałeczki G(-)-liczne w pw
Ziarniaki G(+)bardzo liczne w pw
Komórki kluczowe (clue cells)-nieobecne
Nabłonki poj.wpw
Grzybów drożdżopodobnych nie wychodowano
Enterobacter aerogenes-bardzo liczne

Dostałam od lekarza biseptol 960 i Gynalgin dopoch.
Cały czas biorę także różne probiotyki.

Czy bakterie mogły być przyczyną poronienia,dodam że mam dziecko po wirusie cytomegalii ,którą już przechorowałam,toksoplazmoze też,prolaktynę 13,22 jest ok ,TSH 1,503 UIU/ml.
Jestem teraz w 5 tygodniu ciąży i bardzo się boję.
Jakub 31.07.2002
Maciek 23.11.2011
Aniołek 8 tc (*) 10.09.2010
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Poronienie zatrzymane

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Wyników badań zrobionych jakiś czas po poronieniu nie da się dopasować jajko przyczyny poronienia.Jeżeli w tej ciąży nie ma Pani objawów zapalenia pochwy czy układu moczowego to nie należy się na zapas martwić. Leczenie profilaktyczne w takiej sytuacji nie ma uzasadnienia. Jedyne co można poradzić to powstrzymanie się od współżycia jako czynnika presydponującego do infekcji pochwy i układu moczowego.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”