Co stało się z moją adoptowaną siostrą???

Archiwum forum "Adopcyjne dylematy"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
wera3
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2011 15:45

Co stało się z moją adoptowaną siostrą???

Post autor: wera3 »

Witam,

Już od kilku lat usiłuję się odwiedzić od rodziców jaki jest los mojej adoptowanej kilka lat temu siostry...
Ale może zacznę od początku....
Jestem najstarszym dzieckiem w naszej rodzinie. Mam o rok młodszego brata, który został adoptowany gdy ja byłam jeszcze mała. O tym, że mój brat nie jest biologicznym dzieckiem moich rodziców dowiedziałam się na początku szkoły podstawowej.
Mniej więcej rok po tym wydarzeniu rodzice adoptowali moją młodszą siostrę. Jednak nie długo cieszyłam się tym, że mam młodszą siostrę. Mniej więcej miesiąc po tym jak moja malutka siostra pojawiła się w domu okazało się, że jest chora, a już dwa miesiące później nie wróciła do naszego domu.
Gdy rozmawiam na ten temat z rodzicami to zawsze słyszę to samo, " maleńka zmarła, a zresztą i tak była przewlekle chora".
Bardzo chciała bym poznać prawdę co do mojej siostry.
Czy aby na pewno nie żyje? (A skoro tak to dlaczego nigdy nie byliśmy na jej grobie, i dlaczego nie znam daty jej teoretycznej śmierci?)
Czy może moi rodzice oddali ją z powrotem do domu dziecka po tym jak się dowiedzieli, że nigdy nie będzie zdrowa? ( Bardzo chciała bym wierzyć, że to nie jest prawdą).
Czy jest szansa, żebym kiedykolwiek dowiedziała się co się stało z moją młodszą siostrą? Wiem, że uzyskanie takich informacji od moich rodziców nie będzie możliwe! Czy jest szansa aby w domu dziecka z którego została adoptowana moja siostra ktoś udzielił mi informacji co do Jej losu?
Bardzo proszę o pomoc!!!
wera3
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2011 15:45

Re: Co stało się z moją adoptowaną siostrą???

Post autor: wera3 »

Dziękuję za te słowa Omilka.
Zdaje sobie sprawę, że decyzję o adopcji w ogóle a tym bardziej o adopcji chorego dziecka należy podjąć bardzo świadomie.
Liczyłam jednak na to, że kiedyś uda Mi się poznać prawdę. Jak widać jednak to może niestety nigdy mi się nie udać.
Nina2
Posty: 781
Rejestracja: 03 cze 2004 00:00

Re: Co stało się z moją adoptowaną siostrą???

Post autor: Nina2 »

wera3 pisze:Gdy rozmawiam na ten temat z rodzicami to zawsze słyszę to samo, " maleńka zmarła, a zresztą i tak była przewlekle chora". Bardzo chciała bym poznać prawdę co do mojej siostry. Czy aby na pewno nie żyje? (A skoro tak to dlaczego nigdy nie byliśmy na jej grobie, i dlaczego nie znam daty jej teoretycznej śmierci?)
Prawdopodobnie jedynym źródłem informacji są tu Twoi rodzice. Piszesz, że rozmawiasz z nimi czasem o tym, tzn że da się (nie są całkiem zamknięci na taką rozmowę) - zadaj im pytania, które tu postawiłaś - o datę śmierci, grób itp.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcyjne dylematy”