PŁEĆ DZIECKA

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
bibona
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2011 15:21

PŁEĆ DZIECKA

Post autor: bibona »

Witam.
Chciałam się zapytać czy może któraś z Was wie, jak wygląda dziewczynka na usg? Pani doktor na usg połówkowym powiedziała mi, że prawdopodobnie to dziewczynka, ale jest tak ułożona, że nie jest na 100% pewna. Pokazała mi takie dwie białe poziome kreseczki i powiedziała, że to wargi sromowe, a na usg 4d wyglądało to jak mała śliweczka. Bardzo się ucieszyłam, ale cała rodzina mówi mi, że lekarka na pewno się pomyliła, bo na chłopca wyglądam, a ta śliweczka to pewnie jąderka były. Już sama nie wiem. Nie ważne jaka płeć, ale chciałabym mieć pewność, a nie nastawiać się na córeczkę, a później wyjdzie synek. Czy Wy miałyście na usg swoich dziewczynek też takie białe kreseczki? Czy to wcale nie muszą być wargi sromowe, a po prostu to jąderka?
toskaa
Posty: 50
Rejestracja: 24 cze 2010 17:02

Re: płeć dziecka

Post autor: toskaa »

bibona wiem, że chciałabyś znać płeć dzidzi jak najszybciej, ale niestety tak jak mój lekarz mówi, 100% pewności to jest tylko na sali porodowej :lol: , może na kolejnym badaniu dzidzia ułoży sie tak, że będzie lepiej widać , u mnie jest synek i miałam takie szczęście, że był tak ułożony podczas badania, że raczej wątpliwości nie ma, jajeczka widać jak nic :)
A co do tego, że rodzina mówi, ze wyglądasz na chłopca wcale nie musi sie sprawdzić, bo to jaki kształt mamy brzucha zależy od budowy naszego ciała :)
29.07.10 - 9tc[*]
07.04.11 - Bije serduszko :), Kruszynko rośnij zdrowo ...
17.11.2011- Wojtuś jest z nami - 3650 gram i 56 cm szczęścia :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: płeć dziecka

Post autor: Gość »

toskaa pisze:A co do tego, że rodzina mówi, ze wyglądasz na chłopca wcale nie musi sie sprawdzić
Wmawiali mi chłopca od ok.9 tygodnia, z pełnym przekonaniem że wiedzą najlepiej. Ponieważ musiałam zrobić badania genetyczne, na wyniku stoi:
"kariotyp prawidłowy żeński" :lol:
jest też przesąd "chodzić jak na dziewczynkę" (pojęcia nie mam, jak się wtedy chodzi???), ale osoba, której w moim otoczeniu to dotyczyło, ma chłopca.
A może tak wątek o zabawnych przesądach ciążowych?
Awatar użytkownika
Gość

Re: płeć dziecka

Post autor: Gość »

bibona, jak podasz mi maila na pw to wyślę Ci dla porównania foteczkę warg sromowych naszej córeczki z 22tc, bo ciężko mi opisać to co na zdjęciu widać :wink:
Lekarz wyraźnie widzi córeczkę (zresztą był trzeci, który to stwierdził) ale ja, jako laik, w oparciu o tą fotkę miałabym niezłą zagwostkę.

A co do przesądów, to moje zdanie jest takie.. :arrow: :lol:

Z innej beczki, parę dni temu, koleżanka z innego forum urodziła synka, choć przez całą ciążę widzieli lekarze dziewczynkę - więc tak czy siak chyba lepiej się nie nastawiać ;)
Awatar użytkownika
ania11975
Posty: 64
Rejestracja: 20 lis 2010 19:41

Re: płeć dziecka

Post autor: ania11975 »

dzisiaj pan dr pokazał mi takie cuś, i stwierdził, że będzie dziewczynka - ja przyznam szczerze, że to coś ni cholery żadnego narządu nie przypominało, ale skoro tak powiedział.. :D
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
syn ur V.1996
aniołek 16.11.2010 [*] 6tc
Milenka ur.i zm.26.10.2011 - kocham Cię Maleńka :*
Awatar użytkownika
ania11975
Posty: 64
Rejestracja: 20 lis 2010 19:41

Re: płeć dziecka

Post autor: ania11975 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

chyba tylko po amnio i tego typu badaniach mozna mieć pewność co do płci, a tak to - jak juz któraś napisała - 100% to jak się wykluje :mrgreen:
syn ur V.1996
aniołek 16.11.2010 [*] 6tc
Milenka ur.i zm.26.10.2011 - kocham Cię Maleńka :*
MonikaGCK
Moderator
Moderator
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16700
Rejestracja: 13 sty 2010 01:00

Re: płeć dziecka

Post autor: MonikaGCK »

u mnie ma byc chłopak na 2 prenatalnych prof nie miał zadnych wątpliwości, że penisa widzi :) Chociaż wszyscy mówią, że na dziewczynkę wyglądam :lol: i do połowy ciąży twierdzili, ze córa mi urodę zabiera :wink: Widać będzie śliczny chłopiec :lol:

niedrożne jajowody

I ICSI 29.01.2011.- SET- IGNAŚ :loving:


bibona
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2011 15:21

Re: PŁEĆ DZIECKA

Post autor: bibona »

Czy wiecie gdzie mogę umieścić zdjęcia z usg i pokazać Wam płeć dziecka, może Wy powiedzielibyście mi co tam widać:)

Dodane -- 13 Wrz 2011 12:32 --

Witam. Mam do Was wielką prośbę. Czy na podstawie zdjęć z usg możecie mi napisać jaka to płeć? Płeć zaznaczona w kółeczku, trzeba sie mocno wpatrzeć, żeby to kółeczko zauważyć. Z góry dziekuje, bo ja się wogóle na tym nie znam. Może któraś z Was ma dobre oko :)
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36e732db0341e8e2.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40f3d170561031d.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/655dcc655ee04c32.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e69c144ef5a343f4.html
Awatar użytkownika
Gość

Re: PŁEĆ DZIECKA

Post autor: Gość »

Na podstawie 1 i 3 fotki też bym obstawiała dziewczynkę (dla mnie te kreski to wargi sromowe), ale lekarzem nie jestem. Jeśli ufasz bardziej przesądom i rodzinie niż lekarzowi to poczekaj do kolejnego USG, idź do innego lekarza i zapytaj o płeć.
I tak, podtrzymuję swoje zdanie, co dokładnie będzie dowiemy się jak się urodzi :wink:
Eleo
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2011 09:12

Re: PŁEĆ DZIECKA

Post autor: Eleo »

Kiedy określenie płci jest realne? U mnie, na usg prenatalnym w 12tc lekarz określił, że wygląda Maleństwo na Maleńką, ale potwierdzi badaniem w 22tc. Znajome mamy dziwią się, że tak wcześnie znamy płeć. Może to zalezy od sprzątu, na którym oglądane jest Maleństwo?

Oczywiscie Maleństwo, to Maleństwo, ale zwracanie się używając określników rodzajowych jest bardzo, bardzo budujące i przyjemne :-)
toskaa
Posty: 50
Rejestracja: 24 cze 2010 17:02

Re: PŁEĆ DZIECKA

Post autor: toskaa »

Eleo ja uważam podobnie, że jeszcze za wcześnie, żeby miec pewność 100%, określenie płci dziecka na pewno zależy od jakości sprzętu jakim jest wykonywane badanie, ale równie od tego jak dzidzia sie ułoży, u mnie w 13 tygodniu lekarz powiedział, że będzie chłopiec, ale bez przekonania bo sam mówił, że jeszcze jest wcześnie i nie jest pewien czy to siusiak czy pępowina, na kolejnych usg potwierdziło sie, ale prawda jest taka, że 100% pewności to jest na sali porodowej :). Mam znajomych którzy do konca nie wiedzieli, czy będzie chłopiec czy dziewczynka, bo raz wychodziło tak a raz tak, bo dzidzia sie różnie układała.
29.07.10 - 9tc[*]
07.04.11 - Bije serduszko :), Kruszynko rośnij zdrowo ...
17.11.2011- Wojtuś jest z nami - 3650 gram i 56 cm szczęścia :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”