ivm o program rządowy

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
maja.baja
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2014 21:59

ivm o program rządowy

Post autor: maja.baja »

Dzień dobry!
W poprzednim cyklu miałam stymulowane jajeczkowanie, niestety, z marnym skutkiem. Lekarz powiedział, że szansą na dziecko dla mnie jest in vitro ivm, czy jest możliwość, aby ta metoda została sfinansowana z programu rządowego?
Ekspert MZ
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 31
Rejestracja: 24 mar 2014 21:07

Re: ivm o program rządowy

Post autor: Ekspert MZ »

Zastosowanie procedury IVM (In Vitro Maturation) nie jest objęte finansowaniem w ramach Programu. Część kliniczna składająca się na IVM wykracza poza zakres świadczeń finansowanych ze środków w ramach Programu. Program zakłada, że w przypadku pacjentek z par uczestniczących w Programie dojrzałe komórki jajowe pobiera się po zastosowaniu stymulacji hormonalnej jajeczkowania. Zupełnie inne jest postępowanie w stosunku do komórek jajowych ma miejsce w przypadku procedury IVM.
Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”