dokumentacja leczenia

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
LullaBy
Posty: 105
Rejestracja: 27 mar 2014 11:57

dokumentacja leczenia

Post autor: LullaBy »

Witam

Doktor prowadząca na ostatniej wizycie stwierdziła, że kwalifikujemy się do Narodowego Programu Leczenia Niepłodności z powodu czynnika męskiego tj. nasienia o parametrach < 3 mln / ml (pierwsze badanie nasienia pół roku temu).

Dziś jednak podczas tejże wizyty dostaliśmy informację, że powinniśmy mieć udokumentowane roczne leczenie a w klinice jesteśmy od pół roku...

I tu moje pierwsze pytanie: powinno być udokumentowane roczne leczenie niepłodności męskiej? czy ogólnie roczne leczenie pary? O dziecko staramy się od około 4 lat. Od dwóch leczyliśmy moją tarczycę (Hashimoto),prolaktynę, robiliśmy badania, szukaliśmy diagnozy i przechodziliśmy kilkukrotnie stymulowanie cyklu...

I tu nasuwa się pytanie drugie: czy do kwalifikacji będziemy potrzebowali kserokopię z poprzednich poradni czy gabinetów gdzie się leczyliśmy, aby udokumentować, że nasza "walka" i leczenie trwa już od dłuższego czasu tj. ponad jeden rok.


Z góry dziękuję za odpowiedź
Hashimoto + słaba armia
Genetyka ok :)
09.2014 ICSI :(
01.2015 ICSI :) mamy Cię! 13dpt, beta: 56,1 15dpt beta: 190,6 18dpt beta: 874,1

czekam cierpliwie z nadzieją... :)
Ekspert MZ
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 31
Rejestracja: 24 mar 2014 21:07

Re: dokumentacja leczenia

Post autor: Ekspert MZ »

Jeżeli przystąpią Państwo do kwalifikacji do Programu, to w zależności od tego jakie będzie kryterium kwalifikacji, powinien zostać udokumentowany odpowiedni okres leczenia niepłodności związany z określonym czynnikiem/kryterium.
W przypadku czynnika męskiego wskazaniem do leczenia mężczyzn w ramach Programu jest:
a) stwierdzenie gęstości plemników poniżej 3 mln/ml nasienia, w przypadku niepłodności trwającej dłużej niż 12 miesięcy,
b) stwierdzenie gęstości plemników 3-15 mln/ml nasienia, w przypadku niepłodności trwającej dłużej niż 24 miesiące.

Powinni Państwo przedstawić także dokumentację z innych podmiotów. Leży to w Państwa interesie, aby lekarz podejmując decyzję o zakwalifikowaniu i decyzję o najwłaściwszym leczeniu, miał wiedzę o tym, jak ono dotychczas przebiegało.
Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”