Rejestracja do programu

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
lawiucha
Posty: 996
Rejestracja: 24 lut 2006 01:00

Rejestracja do programu

Post autor: lawiucha »

witam,
w lipcu tego roku zarejestrowaliśmy się z mężem do programu i z kompletem wymaganych badań chcieliśmy przystąpić do wizyty kwalifikacyjnej. Niestety przeddzień wyznaczonej wizyty otrzymaliśmy telefon z kliniki, że nie ma już funduszy na ten rok (dla tej kliniki) i mamy dzwonić w styczniu. Umówiliśmy się na wizytę do innej kliniki, licząc na szybsze przystąpienie do programu. Kiedy powinniśmy zerwać umowę z tą pierwszą? Czy może to nastąpić wtedy, kiedy zostaniemy pozytywnie rozpatrzeni w tej drugiej. Gdzie moge znalezc informacje na ten temat? Czas dziala na nasza niekorzysc z uwagi na moj wiek, stad nasze obawy.
Pozdrawiam,
Monika.
córeczka :)
Ekspert MZ
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 31
Rejestracja: 24 mar 2014 21:07

Re: Rejestracja do programu

Post autor: Ekspert MZ »

Zmiany realizatora mogą Państwo dokonać jeden raz w trakcie uczestnictwa w Programie, także przed kwalifikacją. Przed taką zmianą powinni się Państwo upewnić, czy nowy realizatora będzie Państwu w stanie udzielić świadczeń w oczekiwanym terminie.
Wybór momentu złożenia takiego wniosku jest wyłącznie Państwa decyzją. Jednak nowy realizator nie może Państwa zakwalifikować, jeżeli będą Państwo zarejestrowani u "starego" realizatora. Zatem przed wizytą kwalifikacyjną u "nowego" realizatora powinni Państwo wystąpić o zmianę realizatora.
Dostęp do wprowadzania danych o udzielonych świadczeniach w Programie ma tylko jeden, aktualnie wybrany realizator.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Programu http://www.invitro.gov.pl/
Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”