Podwyższona wartość EO - morfologia

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
izabelaka81
Posty: 1552
Rejestracja: 10 gru 2009 01:00

Podwyższona wartość EO - morfologia

Post autor: izabelaka81 »

Witam,
Jestem w 16tc po in vitro z KD.
Dziś odebrałam wyniki morfologii krwi i i okazało się, że mam podwyższoną wartość EO - 0,76 (Nie ma wg laboratorium >0,45). Wartość %EO wynosi 7,5% (norma do 5%).

Wizytę u lekarza mam dopiero za kilka dni, a bardzo niepokoje się tym wynikiem. Czy podwyższoną wartość stanowi zagrożenie dla ciąży? Czy może być spowodowaną zazywaniem Encortonu w dawce 5mg?
pozdrawiam
8 lat walki.. i jest nasz CUD!
27. 09. 2016 urodziła się nasza wyśniona, wymarzona, ukochana, cudowna córeczka!
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Podwyższona wartość EO - morfologia

Post autor: Tomasz Zbroch »

Może, jednak normy laboratoryjne nie uwzględniają często płci ani ciaży, jako stanu który zmienia pewne parametry w rozmazie. Diagnozowanie tylko na tej podstawie czegokolwiek wykracza poza moje kompetencje.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”