Cholestaza

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
dzidziunia02
Posty: 1034
Rejestracja: 05 lis 2013 20:44

Cholestaza

Post autor: dzidziunia02 »

Dzień dobry
Jest właśnie w 26 tygodniu ciąży bliźniaczej stwierdzona u mnie cukrzycę ciążową w związku z która zalecono mi wykonanie badani źle wyszedł mi wynik ALAT 88 u/l . Wyczytałam że może to oznaczać cholestaze więc powtórzyłam wyniki ALAT po tygodniu 107 , ASPAT 64, Fosfataza 122 więc wszystkie podwyższone .Jedynie bilirubina 0,65 więc w normie. Te wyniki już mówią o cholestazie? jakie jest ryzyko dla dzieci? czy jedynie hospitalizacja wchodzi w grę ? Bardzo dziękuje za odpowiedz
Lata walki za nami ...Walczymy dalej...

Są :love: !!!... Zostańcie z nami na zawsze proszę proszę :kciukiII: !!!

TP 13.07.2016

Największe szczęścia na świecie ❤❤
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Cholestaza

Post autor: Tomasz Zbroch »

Sytuacja na pewno wymaga ścisłej kontroli, dynamika może być różna więc sugerowałbym częstsze kontrole u lekarza prowadzącego z oceną dobrostanu płodów.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
dzidziunia02
Posty: 1034
Rejestracja: 05 lis 2013 20:44

Re: Cholestaza

Post autor: dzidziunia02 »

Panie doktorze cały czas walcze z ta cholestazą właśnie skończylam 32 tc biore leki proursan i esteniale forte. Dzisiaj powtórzyłam kolejny raz wyniki i sa nastęujące alt 56 u/l ( <33) , ast 35 u/l ( <32), bilirubina 0,38 mg/dl (<1,20 ) i kwasy zółciowe 36 umol/l (0-10). Czy taki poziom (zwłaszcza kwasów) nie jest bardzo szkodliwy dla moich dzieci? martwię się jak wg. pana powinno dalej wygladac leczenie ?
Lata walki za nami ...Walczymy dalej...

Są :love: !!!... Zostańcie z nami na zawsze proszę proszę :kciukiII: !!!

TP 13.07.2016

Największe szczęścia na świecie ❤❤
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Cholestaza

Post autor: Tomasz Zbroch »

Dalej powinna Pani brać leki hepatoprotekcyjne i monitorować stan płodów. Wątroba Pani musi teraz intensywnie pracować a efekty tego są mierzalne w badaniach laboratoryjnych ale jak widzę jest poprawa więc jeszcze kilka tygodni...
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”