Zbyt mały zarodek

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
kornelia78
Posty: 17
Rejestracja: 15 paź 2014 20:41

Zbyt mały zarodek

Post autor: kornelia78 »

Panie Doktorze, w 34 dpt miałam robione pierwsze usg, lekarz powiedział, że jest ładny pęcherzyk ciążowy i widać, że serduszko już bije, ale że zarodek jest za mały o 4-5 dni w stosunku do tego jaki powinien być do tego dnia po transferze. Bardzo mnie przestraszył najgorszymi scenariuszami i kazał czekać tydzień na kolejne usg. Miałam podane 2 zarodki 2-dniowe. Beta hcg w 12 dpt była 94, w 14 dpt 237, w 14 dpt 625, także dobry przyrost. Później w większych odstępach tygodniowych - 3927, następnie 16343 i w dniu usg 32000, progesteron wysoki. Czy taki zbyt mały zarodek źle rokuje? Lekarz nie podał wymiarów, tylko powiedział, że jest za mały o kilka dni. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale jestem osobą drobną (wzrost 158 cm, waga 47 kg).
kornelia78
Posty: 17
Rejestracja: 15 paź 2014 20:41

Re: Zbyt mały zarodek

Post autor: kornelia78 »

Panie Doktorze, tydzień później byłam na wizycie i lekarz twierdzi, że serce już nie bije i prawdopodobnie to przez to, że ten zarodek podzielił się na dwa jednojajowe, bo widział dwa pęcherzyki żółtkowe w jednym pęcherzyku ciążowym. Ile czasu maksymalnie można czekać bezpiecznie na krwawienie zanim poddam się lyzeczkowaniu? Czy jest szansa, że macica sama się oczyści? Usg miałam w 41 dpt.
Czy taka sytuacja przesądza o szansach na przyszłość?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Zbyt mały zarodek

Post autor: Tomasz Zbroch »

Czekać można kilka tygodni. Nie przesądza to o szansach na przyszłość w jakikolwiek sposób.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
kornelia78
Posty: 17
Rejestracja: 15 paź 2014 20:41

Re: Zbyt mały zarodek

Post autor: kornelia78 »

Dziękuję za odpowiedź. Czy powinnam wykonać jakieś badania dodatkowe przed kriotranferem? Przeszłam 4 stymulacje / 5 transferów, w tym jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie teraz w lipcu (zarodek obumarł). Czy moje szanse są już niewielkie?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Zbyt mały zarodek

Post autor: Tomasz Zbroch »

Przygotowanie do kriotransferu jest indywidualne więc proszę skonsultować to z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”