Regulamin działu "Pytania do psychologa z PSPN"

Na Wasze pytania z zakresu psychologicznych aspektów niepłodności odpowiadają członkinie Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności:
Aleksandra Gozdek-Piekarska - ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i osobowości. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralny. Prowadzi terapię indywidualną osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe oraz osób doświadczających problemów osobistych. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności gdzie prowadzi konsultacje oraz terapię dla osób zmagających się z problemem niepłodności.
Dorota Gawlikowska - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta par PTP. Prowadzi konsultacje, terapię indywidualną oraz terapię par, warsztaty i grupy wsparcia dla osób cierpiących z powodu niepłodności. Możecie ją znaleźć na www.psycholognieplodnosci.com

Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog2

Zablokowany
Monek
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 35839
Rejestracja: 05 wrz 2004 00:00

Regulamin działu "Pytania do psychologa z PSPN"

Post autor: Monek »

Witaj na forum Psychologiczne aspekty niepłodności - pytania do ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności. Możesz tu zadać pytanie naszym ekspertkom, psycholożkom, pp. Aleksandrze Gozdek-Piekarskiej, Dorocie Gawlikowskiej, Tatianie Ostaszewskiej-Mosak i Darii Terlikowskiej. Bardzo prosimy o poświęcenie chwili czasu i przeczytaniu poniższego tekstu. Znajdziesz tutaj informacje ułatwiające korzystanie z tego forum oraz podstawowe zasady, o przestrzeganie których chcielibyśmy Cię prosić.

Kim sa nasze ekspertki?
Aleksandra Gozdek-Piekarska - psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta polskiego towarzystwa psychoterapii poznawczo behawioralnej. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par, w sposób szczególny w swojej pracy pomaga osobom zmagającym się z problemem niepłodności. Na stałe współpracuje z Kliniką Gameta w Łodzi.
Dorota Gawlikowska - psycholog kliniczny, prowadzi warsztaty, grupy wsparcia i spotkania indywidualne dla osób zmagających się z niepłodnością. Członkini ESHRE. Na stałe współpracuje z kliniką InviMed Warszawa.
Tatiana Ostaszewska-Mosak - psycholog kliniczny zdrowia. Na stałe związana z FertMedica Centrum Płodności. Prowadzi pomoc psychologiczną (warsztaty, wykłady) i terapię indywidualną oraz dla par dla osób diagnozujących i leczących niepłodność. Członkini ESHRE.
Daria Terlikowska - psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka seksuologii klinicznej. Prowadzi konsultacje pacjentów na oddziale hematologii i chirurgi plastycznej. Wykłada na uczelni. Współpracuje z kliniką Vitrolive w Szczecinie udzielając wsparcia osobom zmagającym się z problemem niepłodności.

Obszary tematyczne, jakie możesz poruszać na tym forum:
• psychologiczne aspekty niepłodności, czyli jak radzić sobie z przeżywaniem choroby, relacje z bliskimi, partnerem, rodzicami, problemy w pracy, wstyd, poczucie, że jest się gorszym, ukrywanie choroby, kłopoty z przyznaniem się, radzenie sobie z pojawiającymi się wokoło ciążami i porodami, wakacje, nadchodzące święta, relacje z mamami, kłopoty z lekarzami, tworzenie partnerskiej relacji z nimi i zachowanie niezależności, itp.
• seksuologiczne aspekty niepłodności, czyli płciowość i jej związki z niepłodnością

Zasady i ograniczenia, jakie powinny być zachowane na tym forum:
1. Zadając pytanie pamiętajcie proszę, że psychologia jest tematyką bardzo złożoną i o ile nasze ekspertki mogą Wam udzielić ogólnej odpowiedzi, to nie zawsze są w stanie udzielić indywidualnej, wiążącej odpowiedzi na podstawie cząstkowych informacji podawanych przez internet. To po prostu nie jest możliwe. Pamiętaj, ze wypowiedzi naszych ekspertek nie stanowią i nie zastępują terapii w żadnej formie.
2. Zadając pytanie, jasno sformułuj w temacie, czego ono dotyczy. Nie pisz tak: "Mam pytanie" lub "Proszę o odpowiedź". Napisz np. "Jak zaakceptować życie bez dziecka?" albo "Nie potrafię cieszyć się z kolejnej ciąży w rodzinie!", co pozwoli innym łatwo zorientować się w treści pytania.
3. Na pytania z zakresu seksuologii odpowiada p. Daria Terlikowska, dlatego umieszczając na forum pytanie dotyczące tej tematyki, zaznacz w temacie postu, iż pytanie jest kierowane właśnie do niej.
4. NIGDY nie dokonuj zmian w treści lub tytule zatwierdzonego wcześniej pytania, zwłaszcza jeśli ekspert udzielił już na nie odpowiedzi. Zaistnienie takiej sytuacji będzie skutkowało usunięciem zmienionych postów.
5. NIGDY nie odpowiadaj na tym forum przed ekspertem ani nie wyręczaj eksperta w jego pracy. Takie posty będą bezwarunkowo kasowane. Jeżeli poruszony temat wydaje ci się szczególnie interesujący możesz go kontynuować po wypowiedzi eksperta, zadając kolejne pytania.
6. NIGDY nie kieruj pytania do żadnej z ekspertek działu psychologicznego w formie prywatnej wiadomości.

Pamiętaj też proszę o ogólnych zasadach obowiązujących na forum Stowarzyszenia Nasz Bocian, czyli:
1. Zastanów się na jaki temat będziesz pisać i znajdź forum najbardziej odpowiadające temu tematowi. Posty nie odpowiadające tematowi forum mogą być skasowane przez moderatorów.
2. Zanim rozpoczniesz nowy wątek sprawdź czy nikt przed tobą nie pisał już w tej sprawie. Do przeszukiwania forum najlepiej użyć wyszukiwarki.
3. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować posty a nawet całe wątki, dlatego jeżeli twój post lub wątek zniknie nie umieszczaj go ponownie w tym samym miejscu, tylko napisz do moderatora (moderatorzy@nasz-bocian.pl) z prośbą o wyjaśnienie.
4. Gdy nie jesteś pewien(a), jak coś zrobić napisz na forum "Jak to działa". Oczywiście sprawdzając uprzednio czy nikt wcześniej o to nie pytał.
5. Pisząc post stosuj zasady netykiety. Nie cytuj całych wiadomości, a jedynie fragmenty, do których się odnosisz, nie krzycz (nie pisz dużymi literami) bez potrzeby, nie nadużywaj ikonek i kolorów, które powodują nieczytelność Twojego postu, ale też nie ograniczaj się za bardzo .
6. Stowarzyszenie Nasz Bocian ani Eksperci Stowarzyszenia wypowiadający się na forach nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie tekstów czy podawanych interpretacji. Jedynie indywidualna, osobista konsultacja, pozwalająca na przeanalizowanie wszystkich dostępnych danych w sposób całościowy, upoważnia do sformułowania wiążących wniosków. Prowadzenie forów eksperckich jest formą akcji edukacyjnej, a porady ekspertów maja jedynie charakter informacyjny.
Mamy nadzieję, że te zasady ułatwią nam wszystkim korzystanie z tego forum.
1.06.07. - pożegnałam mojego Aniołka

9dpt zobaczyłam dwie krechy.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.

10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.

25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.
Zablokowany

Wróć do „Pytania do psychologa”