TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

aniolkowamama
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2013 17:07

Re: TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Post autor: aniolkowamama »

teraz juz nie ma uprawdopodobnienia płci dziecka kiedy jest nieznana a chcesz pochowac malenstwo musisz zrobic badania genetyczne
Moje aniołki
*10 tc-29.09.2010
*16-17 tc-25.05.2011
*10-11 tc-08.11.2013
mutacja genu MTHFR C677T hetetozygota
ostatnia miesiaczka 20 maj-termin porodu 27 lu

21 styczeń juz jest nasza gwiazdeczka na świecie Wiktoria nasze wielkie zwycięztwo i największe szczęście
poronienie.info
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2014 19:12

Re: TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Post autor: poronienie.info »

Nie do końca tak jest. Płeć dziecka może być uznana za nieznaną dopiero w momencie, gdy szpital przeprowadzi badanie genetyczne, które nie pozwoli ustalić płci. Szpital. Nie rodzice.

Prawo mówi, że szpital nie wydaje karty martwego urodzenia, gdy płci dziecka nie można określić. Szpital nie może twierdzić, że płci nie można określić, dopóki szpital nie przeprowadzi badania genetycznego.
Taki jest stan prawny a szpitale dokonują bezprawnego szantażu na rodzicach dzieci martwo urodzonych, zmuszając ich - na skutek ich nieznajomości ich praw - do wykonania badań genetycznych na ich koszt.

Nie istnieje akt prawny, który by mówił, że szpital ustala płeć dziecka martwo urodzonego wyłącznie metodami makroskopowymi, czyli "naocznie". Więc brak możliwości wzrokowego ustalenia płci dziecka nie zdejmuje ze szpitala obowiązku ustalenia płci dziecka lub ustalenia, że płci nie można określić.
Awatar użytkownika
annna87
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2015 17:36

Re: TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Post autor: annna87 »

A co z sytuacją, kiedy roni się w domu? Straciłam dziecko 6 tc 1 dz. Wcześniej brałam duphaston i lekarka powiedziała, że przy tak wczesnej ciąży nie ma potrzeby robić zabiegu. Miałam odstawić leki i czekać na krwawienie... Tak też się stało. Wtedy nie wiedziałam nawet o przysługujących mi prawach... Jak to wygląda w takiej sytuacji jak moja? Wiem, że teraz nic zrobić nie można, ale chciałabym wiedzieć jakby coś...
poronienie.info
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2014 19:12

Re: TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Post autor: poronienie.info »

Jeżeli przed poronieniem lekarz potwierdził ciążę, to po poronieniu w domu, gdy nie ma materiału genetycznego, na podstawie którego można by było określić płeć dziecka, moim zdaniem można próbować w sądzie z wnioskiem o ustalenie treści aktu urodzenia.

Natomiast sąd musiałby mieć jakiś dowód, że to było dziecko, a nie na przykład "puste jajo płodowe". Bez USG z zarejestrowanym biciem serca dziecka w mojej ocenie trudno by było z tak wczesnej ciąży uzyskać akt urodzenia.
elamak90
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2017 15:34

Re: TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Post autor: elamak90 »

Chciałabym podzielić się z Wami ulotką, która mi pomogła.

Dostałam ją w szpitalu i dzięki niej wiedziałam, co robić, gdy straciłam dziecko. Skorzystałam z urlopu macierzyńskiego, który pomógł mi dojść do siebie.

Mam nadzieję, że pomoże też innym rodzicom.

http://www.poronilam.pl/wp-content/uplo ... a_NOWA.pdf
andzia810
Posty: 261
Rejestracja: 29 kwie 2017 20:12

Re: TWOJE PRAWA - gdy stracisz dziecko

Post autor: andzia810 »

Witam, czy zagląda ktoś jeszcze na ten wątek? na poniedziałek 26.06.2017 mam skierowanie do szpitala na wywołanie poronienia 8tc. Chciałam dopytać do kilka rzeczy...
starania od 2008
5 IUI :(
05.2017 IVF Wiktoria 9tc[*]
25.08.2017 dwie kreski, naturalny cud :) beta 30 dc - 224,8, 32 dc- 458,9, 36 dc- pęcherzyk, 50dc- serduszko <3
Proszę, zostań już na zawsze...
Mamy Zuzannę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”