Adopcja dzieci brata

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
Natalia1993
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018 20:00

Adopcja dzieci brata

Post autor: Natalia1993 »

Witam proszę o pomoc. Mam brata który ma 3 malych dzieci. Wgl sie nimi nie interesuje.. Dostał kuratora sadowego ale to nic nie pomogło.. Chcemy z mężem wziąść dzieci do siebie ale nie wiemy czy sobie poradzimy czy damy sobie radę z nowymi obowiązkami.. Prosze o pomoc poradę..
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Adopcja dzieci brata

Post autor: bloo »

zanim dojdzie do adopcji będziecie skonfrontowani z propozycją wzięcia dzieci pod opiekę jako spokrewniona rodzina zastępcza. Zapraszam na forum rodzin zastępczych, prawdopodobnie będzie bardziej pomocne
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: Adopcja dzieci brata

Post autor: Pikuś Incognito »

Natalia1993, niewiele informacji jest w Twoim wpisie. W związku z tym trudno udzielić jakichś konkretnych rad. Po użytym skrótowcu domyśliłem się, że jesteś osobą bardzo młodą. Później spojrzałem na Twojego nicka i wszystko stało się jasne.
Nie napisałaś nic na temat mamy dzieci, ani Waszych relacji z dziećmi brata. Nie wiadomo też, czy macie własne dzieci. Jak podchodzicie do tego tematu: „chcemy”, czy „tak wypada”?
Czego się obawiacie? Problemów dotyczących kwestii emocjonalnych, logistyczno-technicznych, czy finansowych? A może jeszcze innych?
Nie sugeruj się za bardzo tym co za chwilę napiszę, ale właśnie jestem trochę przygnieciony podobną sytuacją. Rodzina przyjęła w opiekę zastępczą dzieci brata męża, a była ich piątka. Opieka nad nimi pochłonęła rodzinę do tego stopnia, że zrezygnowali z posiadania własnych dzieci. Teraz się rozwodzą, chociaż nie wszystkie dzieci zastępcze są już dorosłe. Coś pękło.
Sytuacja Twojego brata jest sytuacją, która w naszej rodzinie zastępczej jest pewnym standardem. Asystent rodziny, kurator, rozprawa i odebranie praw rodzicielskich. Nikt nie szuka na siłę kogoś z rodziny, kto mógłby się zaopiekować dzieckiem. Sprawa zostaje skierowana do ośrodka adopcyjnego.
Jeżeli jesteście gotowi zaopiekować się dziećmi (czy to w formie rodziny adopcyjnej, czy zastępczej), to powinniście taką gotowość zgłosić sądowi. Decyzja sądu może być różna.
Pytanie tylko, czy tego chcecie?
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Adopcja dzieci brata

Post autor: Miniula »

Natalia1993 myślę, że przynajmniej na początku lepszym rozwiązaniem będzie rodzina zastępcza spokrewniona, choćby ze względów finansowych - otrzymacie wówczas środki finansowe na utrzymanie dzieci brata, bo przy 3 rodzeństwa jest znaczącą sprawą - wychowujemy z mężem 3 dzieci, wiem jakie to obciążenie - zwłaszcza, że dzieci brata, jeśli są zaniedbane, będą potrzebowały pomocy (korepetycje, może psycholog) - jako młode małżeństwo możecie mieć spory problem z udźwignięciem tematu.
Jeśli chcecie, na pewno dla dzieci będzie to lepsze rozwiązanie niż placówka czy rodzina zastępcza niespokrewniona.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”