prośba o interpretację wyników allo MLR, test cytotoksyczny

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
anna_granat
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2018 15:27

prośba o interpretację wyników allo MLR, test cytotoksyczny

Post autor: anna_granat »

Dzień dobry
Proszę o interpretację wyników i opinię na temat ewentualnej kolejnej ciąży:
Allo MLR - przeciwciała blokujące nieobecne ( hamowanie 0,0 %)
Test cytotoksyczny: w surowicy stwierdzono obecność przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom dawcy (partnera) . Kontrola pozytywna - 100 % komórek martwych, kontrola negatywna - 4 % komórek martwych, surowica badana - 50 % komórek martwych.

Jestem po dwóch poronieniach, oba w 9 tygodniu ciąży - powyższe badania zrobilam po drugim poronieniu. Choruję na Hashimoto i celiakię (o której nie wiedziałam wcześniej - dowiedziałam się po 2 poronieniu). Proszę o informację czy przeciwciała cytotoksyczne mogły się uaktywnić pod wpływem przeciwciał związanych z celiakią i Hashimoto? Jakie są szansę na kolejną ciążę? czy szczepienia są niezbędne czy wystarczy jedynie Encorton?
pozdrawiam
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: prośba o interpretację wyników allo MLR, test cytotoksyc

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Zastosowanie zarówno wykonanych badań jak i leczenia jest kontrowersyjne (nie udowodniono jego skuteczności) i trudno jest mi doradzić co do zasadności stosowania.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”