WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Jagodowa1987
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2016 23:52

Re: WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Post autor: Jagodowa1987 »

Witajcie,
Dzisiaj spotkała mnie dosyć dziwna sytuacja. Jestem w pierwszej ciąży, wyczekanej, w 13 tygodniu. 26 stycznia robiłam usg prenatalne i wszystko wyszlo ok, CRL - 67,7 mm.
Dzisiaj rano na wkładce zobaczyłam 3 beżowe plamki, ledwo widoczne. Zadzwoniłam do lekarza prowadzącego, jednak był niedostępny i kazano mi jechać do szpitala. Pojechałam na wołoską w warszawie. Tam niczego nie stwierdzono - oecnosc krwi w pochwie - negatywna. uf ;) jedyne co mnie niepokoi (bo oczywiście nie może być chwili spokoju....) to to, żę miałam robione usg, serduszko bije, jest dobrze 148 uderzeń na min. we wtorek było 145 ;) mój stres się udzielił, ALE na dzisiejszym USG wyszło, że CRL wynosi 5,71 cm. Jak to możliwe, żeby było tyle mniejsze? Dzisiaj było robione przez brzuch, bardzo szybko, może z 5 sekund to wszystko trwało. A na genetycznym robione przez pochwę. Oczywiście się martwię. Dlaczego tyle mniejszy mój dzidziuś dzisiaj wyszedł :( Miałyscie tak?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Post autor: carmen81 »

Jagodowa1987 pisze:Dzisiaj było robione przez brzuch, bardzo szybko, może z 5 sekund to wszystko trwało. A na genetycznym robione przez pochw
w tych tygodniach ciąży zwykle usg robione jest przez pochwę gdyż wymiary dzidziusia są na tyle małe,że lepszą widoczność można uzyskać robiąc właśnie usg dopochwowe.... pewnie to jest powodem rozbieżności w pomiarach ..dodatkowo jak piszesz to robione przez powłoki brzuszne robione było szybko i lekarz mógł dokonać pomiaru z błędem
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Agnieszka.....
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2016 14:56

Re: WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Post autor: Agnieszka..... »

Hej, jestem w 20 tygodniu ciąży (ostatnia miesiączka 07.10.2015) w 19 tygodniu byłam na USG , po 6 dniach znów miałam wizytę u innego lekarza w celu wykonania badań połówkowych , troszkę zaniepokoiły mnie parametry , bardzo proszę spojrzeć:

BPD – 45 mm , tydzień temu było 42 mm
FOD – 64,5 mm , tydzień temu było 53 mm
HC – 172 mm , tydzień temu było 152 mm
THD – 18,6 mm , tydzień temu było ---————-
AC – 146,8 mm , tydzień temu było 153 mm
FL – 28.8 mm , tydzień temu było 30,3mm
waga: 295 gram, tydzień temu było 313 gram

Te 3 ostatnie parametry tak jakby "spadły" proszę mi powiedzieć czy moje dziecko przestało rosnąć , czy to jest tylko błąd w pomiarach ?
Pozdrawiam serdecznie
emka24
Posty: 475
Rejestracja: 20 kwie 2010 08:28

Re: WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Post autor: emka24 »

Agnieszka..... wszystko zalezy od sprzetu i od lekarza. Jesli robilas na innym sprzecie i u innego lekarza to takie bledy sa normalne. Ja bylam na początku ciazy tez tydzień po tygodniu ns usg u innych lekarzy i moje dziecko po tygodniu "zmalalo" o 2 cm co jest niemożliwe wiec to kwestia pomiaru
13.08.2011 :)
05.05.2016 :)
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


portoheli31
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2018 10:50

Re: WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Post autor: portoheli31 »

WITAM, według usg jestem w 7w 0dni ciąży, martwię się o wielkość pęcherzyka ciążowego. Podaję wymiary CRS - 7.9mm co odpowiada 6w5dni,GS- 29.3mm co odpowiada 7w2dni +/- 14 dni, czy wielkość pęcherzyka w stosunku do wielkośći płodu nie jest za duża? proszę o odpowiedz, pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”