JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

ODPOWIEDZ
jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: jaśaniołek »

Witam, czy badania na przeciwciała CMV IgG oraz CMV IgM można na nfz i czy lekarz rodzinny przepisze?
czy badanie w kierunku trombofilii warto wykonać?
pozdrawiam (poroniłam w 16tc)
aniołek 16tc [*]
acrk
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2018 22:42

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: acrk »

Witam,
staramy się o ciąże 6 lat. Mam za sobą 4 insyminację z efektem ciąży jajnikowej i biochemicznej. Po próbach invitro jedna ciąża zakończona 6 tyg.poronieniem. Zrobiłam badania immunologiczne. Nie mam jeszcze wszystkich wyników,ale mam ANA 3 dodanie przeciwciała dsDNA. Mam problem z tarczycą TSH w normie-biorę euthyrox 150 anty TPO 134.Ktoś miał te przeciwciała dsDNA?czy mogą być przyczyną niepowodzeń?
marsjanin
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2018 11:10

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: marsjanin »

Poronienia przed 12tc, stwierdzone wady genetyczne płodu, kariotypy prawidłowe

Witam po raz pierwszy,
Bardzo liczę na Waszą pomoc.
Jestem po 4 poronieniach. Po pierwszynm poronieniu szybko zaszłam w ciąże i urodziłam zdrową córkę.
O drugie dziecko staramy się od 2 lat. W tym czasie 3 razy byłam w ciąży. Za każdym razem usg pokazywało bicie serduszka... az do ok. 10tc, kiedy przestawało bić:(( Z ostatnich dwóch poronień materiał przekazaliśmy do Genesis w Poznaniu w celu wykonania badania metoda mikromacierzy. W obu przypadkach stwierdzono wade genetyczną płodu (trisomie).
Wszystkie dotychczas wykonane badania nie wskazują na przyczyne poronień. Kariotypy mój i męża są prawidłowe.
Być może mamy pecha - wszystkie poronienia były przypadkowe i nadal mamy szanse na zdrowe dziecko w kolejnej ciąży. Jednak po 3 kolejnych poronieniach przestaje wierzyć w taką hipotezę i bardzo się boję, że kolejna próba znowu zakończy się poronieniem.
Chcialałbym wykonac diagnostykę adekwatną do naszej sytuacji. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji (kariotypy prawidłowe i mimo to wady genetyczne płodu)? Czy potraficie odpowiedzieć na moje pytania:
1. Czy wady genetyczne płodu mogą być spowodowane immunologią? Dotychczas nie miałam robionych żadnych badań immunologicznych.
2. Czy poza kariotypami są jeszcze jakies badania genetyczne, które mogą wskazać na przyczynę naszych niepowodzeń (wady genetyczne płodu)?

Niestety, nie potrafię otrzymać konkretnych odpowiedzi na ww pytania od lekarzy u których byliśmy.

Pozdrawiam,
Marysia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”