Czy mamy szanse na adopcję ?

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kala2405
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2018 19:56

Czy mamy szanse na adopcję ?

Post autor: Kala2405 »

Dzień dobry :)
Jestem tu nowa,i mam pytanie odnośnie adopcji.
Jesteśmy z mężem 3 lata po ślubie.Ja mam 38 lat,mąż 40.
Mamy dom ,który sami wybudowaliśmy.Mąż ma swoja firmę,ja zajmuje sie domem,mąż całkiem dobrze zarabia.
Niestety,z przyczyn medycznych nie możemy mieć dziecka bilogicznego.
Zastanawiamy się nad adopcją.
Czy mamy jakieś szanse na adopcję? Czy nie jesteśmy za starzy? jeśli szanse jakieś mamy to w jakim wieku dziecko może być przez nas adoptowane,bo zdajemy sobie sprawę że na noworodka raczej szans nie mamy.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy mamy szanse na adopcję ?

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
noworodek zawsze jest problemem, bo jest ich bardzo mało, ale małe dziecko to przecież takie 2-3-4 latka. Moim zdaniem będą na to szanse. A może rodzeństwo, skoro macie państwo dobrą sytuację? Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
wojte
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2018 12:53

Re: Czy mamy szanse na adopcję ?

Post autor: wojte »

Proszę o radę w sprawie rozpoczęcia procesu adopcyjnego.
Zgłosiliśmy się do ośrodka adopcyjnego na rozmowę i wypełniliśmy kwestionariusz i mamy zawieść wymagane dokumenty. Problem mam w tym że w kwestionariuszu była rubryka z zapytaniem o korzystanie z pomocy psychiatrycznej i napisałem że nie. Ale tak naprawdę korzystałem kilka lat wcześniej bo miałem problemy i mam lekki stopień niepełnosprawności. Teraz jest wszystko w porządku ale profilaktycznie chodzę do lekarza psychiatry, który pisze mi że przyjmuje leki ponieważ potrzebuję grupy do zatrudnienia. Na zaświadczeniu od lekarza rodzinnego mam napisane że nie korzystam z pomocy psychiatrycznej. Czy w dalszym postępowaniu może wyjść że korzystam z pomocy psychiatrycznej i czy jakbym teraz zgłosił w ośrodku że mam taka sytuację to czy zostanę odrzucony jako kandydat do adopcji dziecka. Bardzo proszę o poradę
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy mamy szanse na adopcję ?

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowny panie,
jeśli lekarz napisał że nie to nie.
Pozdrawiam, D.Dominik
Ziziorek
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2018 18:58

Re: Czy mamy szanse na adopcję ?

Post autor: Ziziorek »

Witam serdecznie, czy mając własne dzieci 5lat (synek) i drugie w drodze (synek), możemy sie starać o adopcję? Lekarz konkretnie odradza kolejna ciążę a z mężem marzymy o 3cim dziecku. Mamy po 34 lata, normalna sytuację finansową (każde z nas ma własną działalność).
Kompletnie nie znamy tematu adopcji (pojawiła się niedawno), nawet nie wiemy gdzie szukać informacji.
Pozdrawiam
Zamyslona40
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2018 18:04

Re: Czy mamy szanse na adopcję ?

Post autor: Zamyslona40 »

dzien dobry
prosze mi tak wstepnie powiedziec czy mamy szanse na adopcje dzidziusia
a wiec ja mam 40 lat maz 39 obecnie przebywamy na terenie uk mieszkamy tutaj i pracujemy w anglii nie mamy szns na adopcje ze wzgledu na jezyk angielski tylko to u nas jest przeszkoda myslelismy zeby adoptowac dziecko w polsce bedac w uk jest jakas szansa ? dziekuje
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”