Wczesna ciąża

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Angela90
Posty: 7
Rejestracja: 07 gru 2018 12:04

Wczesna ciąża

Post autor: Angela90 »

Hej. Jestem nowa i nie wiem czy pytanie powinnam zadać akurat tutaj. W miniony weekend zaczął spóźniać mi się okres a piersi i brzuch pobolewały jak przed okresem. Trzy testy - wszystkie pozytywne. Lekarz powiedział, że na podstawie mojej ostatniej miesiączki stwierdzi 5 tydz. Niestety nic na usg nie zobaczył i powiedział wprost, że to pewnie poronienie albo pozamaciczna. Zrobiłam Betę i wyszła na poziomie 149, czyli dość malutko. Jutro idę powtórzyć ale już całkiem straciłam nadzieję :( jest jakiś cień nadziei, że lekarz się myli i to np dopiero 3-4 tydz? Wszystkie ciążowe objawy mi przeszły, nie czuję wogóle tej ciąży...
Ignis
Posty: 237
Rejestracja: 29 lut 2004 01:00

Re: Wczesna ciąża

Post autor: Ignis »

Matko, dlaczego ten lekarz tak Cię nastraszył, to nie wiem...
W piątym tygodniu ma prawo nie być nic widać na usg, a już na pewno przy takim poziomie bHCG nie będzie nic widać. Pęcherzyk ciążowy można najczęściej uwidocznić przy poziomie 1000.
To 149 to wcale nie musi być malutko, nie napisałaś, w którym dniu cyklu robione, jeśli na początku 5tc to raczej ok. Poza tym ważniejszy jest przyrost.
Napisz który masz dzień cyklu, w którym robiłaś betę, w którym miałaś usg, jak długie masz zazwyczaj cykle.
Postaraj się nie zamartwiać, moim zdaniem jeszcze nie ma czym.
starania od 04.2008 (mutacja MTHFR, MAR-test 40%, 4xIUI, 1xIMSI, 3 cb)
2013:adoptowałam moją pierwszą córeczkę
2015:urodziła się moja druga córeczka
2018: 7tc, drugiego cudu nie będzie...
Angela90
Posty: 7
Rejestracja: 07 gru 2018 12:04

Re: Wczesna ciąża

Post autor: Angela90 »

Dziękuję za odpowiedź. 1 listopada ostatnia miesiączka, cykle mam regularne ok 28-30 dniowe. W tym miesiącu okresu nie dostałam. W miniony weekend bolały mnie mega piersi i brzuch, myślałam, że to zbliżający się okres. Teraz natomiast nie czuję nic.. Boję się, że to poronienie samoistne. Betę robiłam 6 grudnia, czyli około 4-5 dni po spodziewanej miesiączce. Wyszła na poziomie 149. 3 pozytywne testy 3 dni wcześniej. Jutro spróbuję znów zbadać krew w labie aczkolwiek kompletnie tracę nadzieję.
Ignis
Posty: 237
Rejestracja: 29 lut 2004 01:00

Re: Wczesna ciąża

Post autor: Ignis »

Moim zdaniem nie ma podstaw do twierdzenia, że jest źle. Powtórz betę (pamiętaj, żeby było to to samo laboratorium). Jeśli byłaś na usg przed końcem 5 tc i przy becie 149 to naprawdę nie miało prawa być nic widać. Jeszcze wszystko może być dobrze.
starania od 04.2008 (mutacja MTHFR, MAR-test 40%, 4xIUI, 1xIMSI, 3 cb)
2013:adoptowałam moją pierwszą córeczkę
2015:urodziła się moja druga córeczka
2018: 7tc, drugiego cudu nie będzie...
Angela90
Posty: 7
Rejestracja: 07 gru 2018 12:04

Re: Wczesna ciąża

Post autor: Angela90 »

Powtórzyłam dzisiaj betę, niestety w innym laboratorium, ponieważ tamto jest w soboty zamknięte. Wyszła 66% wyzsza czyli książkowo. Ale inny lab więc nie wiem..
Ignis
Posty: 237
Rejestracja: 29 lut 2004 01:00

Re: Wczesna ciąża

Post autor: Ignis »

Nie wiem czy można porównywać wyniki z różnych miejsc, ale najważniejsze, że rośnie. Musisz uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na kolejne usg. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Powodzenia.
starania od 04.2008 (mutacja MTHFR, MAR-test 40%, 4xIUI, 1xIMSI, 3 cb)
2013:adoptowałam moją pierwszą córeczkę
2015:urodziła się moja druga córeczka
2018: 7tc, drugiego cudu nie będzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”