NASZA waga w ciąży

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
sylwiaśta159
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2015 20:48

NASZA waga w ciąży

Post autor: sylwiaśta159 »

Witajcie, założyłam ten temat, ponieważ nie znalazłam podobnego- jeśli już taki jest proszę nowo-powstałego i przepraszam :-D

Jestem w 15 tc i martwi mnie moja waga. Przed ciążą ważyłam 61 kg przy 164 cm wzrostu, aktualnie jest już 63,5. Jem jak zawsze, skąd więc te kg?? Przecież dziecko waży tyle co piórko, łożysko i wody póki co również...

Jak to wyglada u was kobietki? =ooo*
AniaSes
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2013 20:30

Re: NASZA waga w ciąży

Post autor: AniaSes »

Do tego zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej oraz krwi (o wiele większa objętość), organizm gromadzi zapasy. Ja w 21 tyg ważę prawie 61 kg, waga wyjściowa w 8 tyg 53 kg:) Wg lekarza jest ok, po pierwsze miałam lekką niedowagę przed, więc teraz nadrabiam, a po drugie to musiałam sobie sama wyregulować ilość pożywienia, bo głównie się martwiłam tym, że nie mam apetytu i jadłam na zapas :D Plus bobas jest podobno duży.
Awatar użytkownika
SugarFree
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2016 22:35

Re: NASZA waga w ciąży

Post autor: SugarFree »

Przed ciążą ważyłam 56/57kg W 14 tc 58,5kg teraz w 17tc prawie 58kg przy 174cm.
Nie jem słodyczy, nie podjadam, nie mam zachcianek, zdrowo się odżywiam, ostatnio trochę mniej jadłam i już spadek.
Czy ja w tej ciąży w ogóle przytyję? :roll:
Kiedy się najwięcej tyje?
Moja siostra w 17tc miała już 8kg na plusie. Ale ona ma zupełnie inną budowę.
Tak źle i tak nie dobrze?
ruda1107
Posty: 0
Rejestracja: 09 cze 2016 07:56

Re: NASZA waga w ciąży

Post autor: ruda1107 »

ciaza jest jedynym okresem w naszym zyciu gdzie nie powinnysmy sie martwic waga. Najwazniejsze jest zdrowie malenstwa. jezeli rozwija sie prawidlowo to nie ma sensu przejmowac sie kilkoma kilogramami wiecej :) pozniej wszytsko mozna "zrzucic" a w ciazy to malenstwo jest na pierwsyzm planie :)
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: NASZA waga w ciąży

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Awatar użytkownika
emi.lly
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2017 13:18

Przyrost wagi w ciąży

Post autor: emi.lly »

Witam, mam pytanie odnośnie Waszego przybierania na wadze w trakcie ciąży.
Przed ciążą ważyłam 71kg przy wzroście 178cm. Obecnie jestem w 30t4d ciąży pojedynczej i ważę 78kg, a więc do tej pory przytyłam 7kg.. dodam, że w trakcie ciąży nigdy nie wymiotowałam i wszystko przebiega prawidłowo jednak lekarz za każdym razem zwraca uwagę na to, że mało przybieram na wadze ale żeby się tym nie przejmować ... nie wiem czy faktycznie powinnam więcej przytyć? Apetyt mam niezły i jem naprawdę dobrze. Czy któraś z mam miała problem z waga?
Starania od początku 2015r
09.2016 1 IUI :(
03.2017 2 IUI :(
05.2017 usunięty jajnik = szanse -50% :(
11.2017 transfer 2 zarodków -> ciąża bliźniacza
01.2018 obumarcie ciąży w 12tc [*][*] Rodzice 2 Aniołków.. na zawsze w naszych sercach!!
06.2018 ciąża naturalna!
10.07.2018 mamy ❤
Awatar użytkownika
Omeliya
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2018 17:16

Re: NASZA waga w ciąży

Post autor: Omeliya »

emi.lly pisze: Witam, mam pytanie odnośnie Waszego przybierania na wadze w trakcie ciąży.
Przed ciążą ważyłam 71kg przy wzroście 178cm. Obecnie jestem w 30t4d ciąży pojedynczej i ważę 78kg, a więc do tej pory przytyłam 7kg.. dodam, że w trakcie ciąży nigdy nie wymiotowałam i wszystko przebiega prawidłowo jednak lekarz za każdym razem zwraca uwagę na to, że mało przybieram na wadze ale żeby się tym nie przejmować ... nie wiem czy faktycznie powinnam więcej przytyć? Apetyt mam niezły i jem naprawdę dobrze. Czy któraś z mam miała problem z waga?
:-) Jest bardzo indywidualny. Moja siostra zyskała 6 kg w całej ciąży. Wszystko poszło dobrze. Jadła dobrze. Dziecko było zdrowe. Standardy, które zwykle słyszymy od lekarzy, są bardzo ogólne.
I am a woman and I deserve to be happy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”