plamienia śródcykliczne i krwawienia w czasie stosunku

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
EwelinaB
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2018 12:48

plamienia śródcykliczne i krwawienia w czasie stosunku

Post autor: EwelinaB »

Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko. Ja mam za sobą badania hormonalne, mąż badanie nasienia. Wszystko wygląda dobrze, lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Jedyne co mnie niepokoi to plamienia pojawiające się w każdym cyklu na około tydzień przed wystąpieniem miesiączki. W czasie tych dni, w których występują plamienia również krwawię podczas stosunku. Czy ta sytuacja może wpływać na brak ciąży?
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: plamienia śródcykliczne i krwawienia w czasie stosunku

Post autor: oluska_m »

EwelinaB ja miałam przez kilka miesięcy plamienia w drugiej połowie cyklu. Lekarz przepisał mi luteinę, którą przyjmowałam przez 3 miesiące. Podczas przyjmowania leków plamień nie było, więc prawdopodobnie przyczyną był niski poziom progesteronu w drugiej połowie cyklu. Taka sytuacja może wpływać na trudności z zajściem w ciążę. Ja akurat w tym czasie nie starałam się o ciążę, była to tylko kwestia "komfortu".
Po dwóch latach starań sugeruję odwiedzić specjalistyczną klinikę zajmującą się leczeniem niepłodności jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


EwelinaB
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2018 12:48

Re: plamienia śródcykliczne i krwawienia w czasie stosunku

Post autor: EwelinaB »

Na początku lekarz obstawiał, że to niewydolność ciałka żółtego ale miałam badany progesteron w drugiej fazie cyklu i wyszedł dobrze. Lekarz przepisuje mi duphaston, który przyjmuję od 16 dnia cyklu ale plamienia i tak występują. Kilka miesięcy temu przepisał mi antybiotyk - doksycylinę i dwa cykle były bez plamień po czym w trzecim cyklu plamienia powróciły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”