Czy możemy starać się o adopcję

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Sławek1975
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2015 11:06

Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: Sławek1975 »

Witam
Czy mamy szanse starać się o adopcję? Chodzi głównie o wiek, ja mam 40 lat natomiast żona 38. Pozostałe wymagania raczej spełniamy: staż małżeński 9 lat, stała praca, ponad przeciętne zarobki, własny dom jednorodzinny. Czy jest szansa na adopcję?? Proszę o odpowiedź.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowny Panie,
no pewno że tak. Ale - najważniejsza jest diagnoza w ośrodku a tej nie postawię na Bocianie. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
Sławek1975
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2015 11:06

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: Sławek1975 »

Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
anna0771
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2006 00:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: anna0771 »

Dzień Dobry

Jakie są ograniczenia wiekowe rodziców aby mogli starać się o adopcję? Ja mam 45 lat, mąż 51 lat. Mamy jedno dziecko 12 lat. Chodzi o adopcję starszego dziecka 5 - 12 lat.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowni Państwo- starsze dziecko, o jakim piszecie, jak najbardziej, może ze wskazaniem wieku pośrodku: młodsze od Waszego dziecka, ale starsze niż 5 lat.
Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
czikah
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2015 11:07

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: czikah »

Witam serdecznie.
W niedalekim czasie chcemy z mężem udać się na wizytę do OA,jednak mąż jest marynarzem,poza domem około 3 miesiące później urlop w domu również 3 miesiące,pozostałe wymogi spełniamy. Czy praca męża nie będzie przeszkodą dla OA?
pozdrawiam
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
ja nie widzę problemu, w końcu marynarze mają dzieci.. Ale starania w ośrodku warto tak zgrać, aby mąż był wówczas na miejscu. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
madzia_29
Posty: 2262
Rejestracja: 19 sty 2010 01:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: madzia_29 »

Witam , chciałabym zapytać kiedy można starać się ponownie o adopcje w innym ośrodku po odmowie w poprzednim ?
Pozdrawiam
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
jest to dość ryzykowne, bo jeśli ukryjecie fakt, że ośrodek macierzysty nie dał Wam kwalifikacji a wyjdzie, będzie to oznaczać poświadczenie nieprawdy. Lepiej przyznać się i jeśli o decyzję, to w ośrodku najlepiej dowiedzieć się, jak oni patrzą na ponowne ubieganie się. Może być to poważna przeszkoda, nie jest to jasno uregulowane. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
kotkotkota444
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2019 11:54

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: kotkotkota444 »

Pomocy
Zastanawiam się nad minimalnym stażem związku małżeńskiego zanim przystąpi się do procesu adopcyjnego. Mieszkamy z mężem w Warszawie. Jesteśmy małżeństwem ponad pół roku, z czego razem od lat 3,5. Mam stwierdzoną wadę genetyczną (nigdy nie zajdę w ciążę). Mój mąż wie o tym od kiedy się poznaliśmy. Zastanawiam się czy wyniki od lekarza o mojej wadzie genetycznej mogą wpłynąć na przyśpieszenie procesu a.? Kiedy mamy zgłosić się do ośrodka? Czy są ośrodki w Warszawie, w których szybciej przebiega cały proces? Czy już jako młode małżeństwo możemy złożyć papiery w OA czy należy odczekać te 3 lata o których wszędzie piszą (a są różne opinie na ten temat - w ustawie nie ma określonego stażu...)
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy możemy starać się o adopcję

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
sądzę, ze można zacząć starania. Ośrodek i tak nie zakwalifikuje Was "od ręki", bo kolejki oczekujących wciąż są duże. Cały proces przygotowania jest trochę rozciągnięty w czasie, więc i staż małżeński będzie dłuższy. Tak czy inaczej, sądzę, ze dokumenty można próbować składać, ale z pewnością trzeba będzie czekać. Pozdrawiam, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”