Zachowanie adopcji w tajemnicy

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
EwaKwiaykowska
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2018 10:57

Zachowanie adopcji w tajemnicy

Post autor: EwaKwiaykowska »

Witam, nie było mnie rok. Mysli krążyły wokół adopcji po raz kolejny i znów dalismy sobie spokój. Teraz znów myślę o tym.
Jestem skryta i cenie sobie prywatność mojej rodziny i nie chciałabym obnosić się z tym zamiarem. Czy pozyskujac zaswiadczenie z pracy trzeba powiedzieć pracodawcy ze to do isrodka adopcyjnego?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Zachowanie adopcji w tajemnicy

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
na tym etapie chyba nie ma potrzeby opowiadać w prawo i w lewo (zależy, co ma być napisane na tym zaświadczeniu). Natomiast należy liczyć się z tym, że pracodawca i tak dowie się o adopcji, ponieważ będzie się Pani ubiegać o urlop macierzyński (byc może od chwili preadocji, więc wcześnie) i inne sprawy pracownicze. POza tym będzie zmiana numeru pesel dziecku, zmiana książeczki zdrowia (wiele z tych tematów poruszanych jest na forum). Sądzę też, że warto z ludźmi na temat temat rozmawiać, może w otoczeniu jest ktoś, kto ma już doświadczenia adopcyjne. Może czasem warto być bardziej otwartym, a życzliwość możne nas pozytywnie zaskoczyć... Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”