Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

ODPOWIEDZ
Pani Zielonka
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018 08:34

Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Post autor: Pani Zielonka »

Mam syna 7 letniego, potem dwa poronienia w I trym. Badania genetyczne wykazały mutację genu protrombiny oraz MTHFR A1298C (wynik c/c) homozygota, w efekcie trombofilię wrodzoną. Wynik homocysteiny 6,86 (ale zaznaczam, iż przyjmuję od dłuższego czasu foliany), inne wyniki badań w tym płytki krwi dobre. Proszę o konkretną odpowiedź co brać w przypadku kolejnej ciąży, gdyż opinie lekarzy są podzielone, żeby donosić ciążę: zalecenia genetyczne - niskie dawki kwasu acetylosalicylowego i heparyna drobnocząsteczkowa, hematolog - tylko Clexane 0,6, bez Acardu ze względu na ryzyko krwawień, ginekolodzy - Acard 75 oraz Clexane 0,4 lub 0,6. Dodam, iż ważę 70 kg mam 36 lat. Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź - brać tylko Clexane czy Clexane i Acard , jakie dawki leków (np. Clexane 0,6 i tabletka Acardu co drugi dzień), co będzie dla mnie najlepsze ?
Awatar użytkownika
emi.lly
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2017 13:18

Re: Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Post autor: emi.lly »

Witaj! U mnie również problemy pod kątem immunologii. Wykryto mutacje PAI-1 4G homozygota. Prawdopodobnie przez to w 12 tygodniu straciłam bliźnięta. Serduszka tak po prostu przestały bic. Później zlecono mi badania w kierunku trombofilii wrodzonej i chyba znalazła się przyczyna. Obecnie jestem w 10tc i od momentu dodatniego testu ciazowego immunolog zalecił Acard 75 x 1, zastrzyki heparyny w dawce 0.4 - ja biorę neoparin. Wszystko było w porządku jednak na usg lekarz zauważył krwiak nad płodem i zalecił konsultacje z imunologiem w sprawie Acardu, który w połączeniu z heparyna mogl spowodować pęknięcie krwiaka, w skutek czego mogłam stracić dziecko. Odstawilismy Acard i biorę tylko zastrzyki neoparin. Ale pewnie gdyby nie krwiak to nadal bralabym i Acard i neoparin. Trzeba trafić na dobrego immunologa, który w porę zmieni leczenie.
Starania od początku 2015r
09.2016 1 IUI :(
03.2017 2 IUI :(
05.2017 usunięty jajnik = szanse -50% :(
11.2017 transfer 2 zarodków -> ciąża bliźniacza
01.2018 obumarcie ciąży w 12tc [*][*] Rodzice 2 Aniołków.. na zawsze w naszych sercach!!
06.2018 ciąża naturalna!
10.07.2018 mamy ❤
Pani Zielonka
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018 08:34

Re: Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Post autor: Pani Zielonka »

Czyli jak rozumiem donosiłaś szczęśliwie ciążę tylko na heparynie 0,4 bez Acardu ? A czy w trakcie starań przyjmowałaś coś ? Ja staram się już 6 cykli i nic. Z każdym miesiącem czuję się coraz gorzej psychicznie. Jak długo się staraliście o kolejne ciąże ?
Awatar użytkownika
emi.lly
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2017 13:18

Re: Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Post autor: emi.lly »

O dziecko staraliśmy się ponad 2,5 roku (w między czasie 2 nieudane inseminacje). W ciążę zaszlam po in vitro jednak tak jak pisałam- stracilalam dzieciątka w 12tc..
4,5 miesiąca po poronieniu zaszlam w ciążę naturalnie. Cały czas (od około roku) brałam Acard, bo z badań wyszedł mi zespół antyfosfolipidowy. Do tego euthyrox 50 na tarczyce i kwas foliowy. No i samo się udało.. teraz kończę 10tc i nie biorę Acardu. Tylko zastrzyki z heparyny. We wtorek mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, że wszystko jest ok :-)

Nie nastawiaj się na siłę, że musi się udać. Wiem, że to nie jest takie proste, bo sama przez to przechodziłam. A zaszlam w ciążę w cyklu, w którym od dnia owulacji nie mogliśmy się starać więc wiedzieliśmy, że nic z tego nie będzie.. przestałam wtedy kontrolować się, żyłam normalnie - bez presji, że muszę na siebie uważać, "Bo co jeśli się udało?!" I wtedy nagle nie dostałam miesiączki.. szok. Byłam pewna, że to jakieś zaburzenia hormonalne, czy coś. Ale dla pewności zrobilam test i były 2 krechy!
Teraz wierzę w to co mówili mi inni, żeby odpuścić, a w najmniej oczekiwanym momencie się uda!
Starania od początku 2015r
09.2016 1 IUI :(
03.2017 2 IUI :(
05.2017 usunięty jajnik = szanse -50% :(
11.2017 transfer 2 zarodków -> ciąża bliźniacza
01.2018 obumarcie ciąży w 12tc [*][*] Rodzice 2 Aniołków.. na zawsze w naszych sercach!!
06.2018 ciąża naturalna!
10.07.2018 mamy ❤
Pani Zielonka
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018 08:34

Re: Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Post autor: Pani Zielonka »

Życzę Ci z całego serca wszystkiego dobrego. Dziękuję za informacje, przydadzą się :)
Ja_mutantka
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019 12:24

Re: Trombofilia a Acard i Clexane w ciąży.

Post autor: Ja_mutantka »

Hej , nie widze żeby temat był jakoś wałkowany, może jwst jakieś inne miejsce gdzie rozmawia się na ten temat? Mam wyniki DNA, trombofilia. Poroniłam 2x, raz już wiedząc o tym, miałam brać clexan 0,4 od pozytywnego testu ale już nie zdążyłam uratować sytuacji. Teraz mam brać od drugiej połowy cyklu, co to znaczy ? Od 14 dnia ? Nawet jeśli wyjdzie np dopiero owulacja czy odczekać od np pozytywnego testu owulacyjnego tam 3 dni? Co jeśli nie uda się w tym miesiącu czy clexane nie wpłynie na moja miesiączkę ? Gdy byłam u gin byłam strasznie roztrzęsiona nie popytalam a teraz jest na urlopie a ja właśnie czekam na płodne bo już „jestem dosłownie przed”
Ratunku może któraś z Was zna odp
Pozdrawian

-- 11 kwie 2019 13:05 --

Hej , nie widze żeby temat był jakoś wałkowany, może jwst jakieś inne miejsce gdzie rozmawia się na ten temat? Mam wyniki DNA, trombofilia. Poroniłam 2x, raz już wiedząc o tym, miałam brać clexan 0,4 od pozytywnego testu ale już nie zdążyłam uratować sytuacji. Teraz mam brać od drugiej połowy cyklu, co to znaczy ? Od 14 dnia ? Nawet jeśli wyjdzie np dopiero owulacja czy odczekać od np pozytywnego testu owulacyjnego tam 3 dni? Co jeśli nie uda się w tym miesiącu czy clexane nie wpłynie na moja miesiączkę ? Gdy byłam u gin byłam strasznie roztrzęsiona nie popytalam a teraz jest na urlopie a ja właśnie czekam na płodne bo już „jestem dosłownie przed”
Ratunku może któraś z Was zna odp
Pozdrawian
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”