Szczepienie przeciw grypie

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Titicaca
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2019 20:23

Szczepienie przeciw grypie

Post autor: Titicaca »

Czy szczepiłyście się w ciąży przeciwko grypie?

Jestem w 11 tygodniu i dwóch niezależnych ginekologów wyslalo mnie 2 tygodnie temu na szczepienie. Natomiast dwóch internistów stanowczo odradziło szczepienie przed zakończeniem pierwszego trymestru.

Nie wiem co robić.

Zaczekać do połowy grudnia czy mimo wszystko zaszczepić się teraz?

Pracuje, korzystam z komunikacji miejskiej, spotykam się ludźmi - nie mogę i nie chce zamknąć się w domu na zimowe miesiące.
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: Szczepienie przeciw grypie

Post autor: Acustica »

Ja się szczepiłam w trzecim trymestrze. Od wielu lat się szczepię przeciwko grypie i ginekolog powiedział, że w ciąży też powinnam się szczepić. Szczepionki z nieaktywną formą wirusa są całkowicie bezpieczne (również na wczesnym etapie ciąży) , a innych w Polsce nie ma. Niektórzy lekarze zalecają szczepienie na późniejszych etapach ciąży, ale to chyba tylko ze względu na obawę ewentualnego powiązania wczesnego poronienia, które czasami niezależnie może się zdarzyć ze szczepieniem.
Czasami to też brak wiedzy. Pamiętam jak kilka lat temu poszłam się szczepić, a internistka zaserwowała mi przemowę, że w ciąży absolutnie nie można się szczepić na grypę na żadnym jej etapie :roll: Nie omieszkałam podyskutować...ale z marnym, obawiam się, skutkiem :mur:
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
Titicaca
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2019 20:23

Re: Szczepienie przeciw grypie

Post autor: Titicaca »

Acustica

Ja niw wymusilam na interniscie zlecenia na wykonanie szczepionki. Zasiali tyle wątpliwości, ze przeczytałam w internecie artykuły i informacje w 3 językach i chwilowo się wstrzymalam, choć wiem, ze to najlepszy okres na szczepienie. Zima się zaraz zacznie.

Wybieram się dziś do „drugiego” ginekologa i zobaczymy czy nadal będzie mnie namawiac do natychmiastowego szczepienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”