Gdzie iui na NFZ?

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Gość »

czy to prawda że od nowego roku nie refundują już IUI ??
Awatar użytkownika
niecierpek
Posty: 12887
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: niecierpek »

Czy na Prostej w Kielcach nadal można wykonać IUI na NFZ ? Robiłam tam kilka lat do tyłu IUI ale potem zrezygnowałąm bo nie było rezultatu. Zostały nam 3 słabe zarodku w klinice w której podchodziłam do ivf i teraz juz myślę gdzie się udać skoro nie mamy pieniędzy na kolejne in vitro.
Jest już z nami Szymonek ur. 30.12.2010 :)
starania o rodzeństwo dla Szymonka
mamy kwalifikację i startujemy od 23 listopada
3.01.2015 transfer jednego siłacza
11dpt bHCG 71, 75 , 13dpt 199, 30, 25dpt 16640 i jest serduszko Cudzie trwaj [-o<
18.09.2015 przyszedł na świat drugi nasz synuś Mateuszek
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Gość »

hej czy ktos wie w jakim szpitalu w Warszawie w 2014 roku jest inseminacja na NFZ? dzieki
roza80
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010 16:03

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: roza80 »

Na pl. Starynkiewicza
Awatar użytkownika
Morusek_84
Posty: 2175
Rejestracja: 07 mar 2014 13:19

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Morusek_84 »

Witam,

My trafilismy do poradni na Prostejw Kielcach do dr Zemsty bo wszytsko na NFZ włacznie z IUI -w maju 2013 i jedyne co moge powiedziec o tej poradni - to to ze nie powinna ona kwalifikowac sie jako poradnia leczenia nieplodnosci.

owszem o tyle o ile skierowali nas na bezplatne badania ( czyt. ja lezalam kilka dni w spzitalu i zrobili mi wszytskie badania ) to na tym moje plusy sie koncza.

w maju zrobione zostalo badanie nasienia meza.. lekarz nie pokazal nam wynikow jedynie powiedzial ze sa leukocyty i trzeba zrobic posiew .. nie wspomnial juz o tym ze w nasieniu nie bylo plemnikow..
leczyli nas przez 9 miesiecy .. ( a raczej udawali ze lecza) co miesiac namawiano nas na IUI .. tylko pytanie czym.. ;/
przez 9 miesiecy dawano nam zludna nadzieje ze tym razem sie uda zeby sie starac.. nasza psychika w koncu siadla.. zgdozilusmy sie na IUI .. ale powiedzialam ze chce wiedziec co jest przyczyna..tego ze dr Z uwaza ze maz ma nie konieznie dobre nasienie.. ze moze jakies witaminy ?? zalezcil profertil.. uparlamsie ze chce zobaczyc wyniki i chce ksero bo rozmawialam z innym lekarzem i powiedzial miz e skoro sa kiepskie to warto isc do urologa..
dopieor wtedy pokazano nam wyniki.. to co zobaczylam.. i jak zareagowala polozna nie wiedziala gdzie sie schowac.. mi lzy lały sie strumieniami.. bo w opisie bylo wyraznie napisane nie znaleziono plemnikow..
a co dr Z zrobil.. zrobil mi usg powiedzial ze owulacja bedzie na dniach i ze mamy sie starac bo moze akurat jakis sie pojawi.. rece mi opadly..a polozna sama powiedziala dr ale dr wie ze tu nie ma co czekac tylko kierowac na biopsje..

i tak zakonczylismy wspolprace z ta poradnia.. mialam ochote zrobic wytoczyc im sprawe.. za zatajanie informacji oraz narazanie zdrowia..meza.. bo jak sie pozniej okazlo.. przyczyna azoospermi mogło byc wiele niekoniecznie dobrych chorob.. ale skoncentrowalismy sie na zdrowiu meza i walce o nasze szczescie w innych miastach ..

dodatkowo odrazdzam tam inseminacje..
jak widzialam ze na raz byly przeprowadzane dwie inseminacje to mi szczenka opadla ;/
Nie mamy wpływu na wiatr, ale możemy inaczej ustawić żagle
02-08.2014Azoospermia,- Zespół Klinefeltera 47 XXY
09.2014-03.2015 kuracja przed mTESE - nie, decyzja o AID
17.11.2015 - Histeroskopia - ok usunięcie 2 polipów.
31.12.2015 1 IUI AID - cb
24.05.2016 2IUI AID 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94/ 34dpo <3
PTP 16.02.2017 :)
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Ita »

Hej podbijam: czy ktos gdzies dzwonil i chcial miec inseminacje na NFZ ?
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
Gulshen
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014 17:53

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Gulshen »

Czesc
prosze o informacje czy w Bytomiu nadal wykonuja AID na NFZ. Opinie o lekarzach, itp.

Pozdrawiam
IX/2013 - początek leczenia
IV/2014 - azoospermia
III/2015 - I AID :-(
V/2015 - II AID :-(
VIII/15 - drożność, laparo i histero
IX/15 - III AID :-(
IX/17- przygotowania do IVF
XI/18- IVF :-)
nata019
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2015 14:42

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: nata019 »

witam serdecznie!Potrzebuje pomocy gdzie w okolicach warmińsko mazurskiego można zrobić IUI na NFZ
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: oluska_m »

dziewczyny!
Bezpłatne inseminacje w InviMed dla 120 par realizowane w ramach badań klinicznych
12 czerwca 2017 r. (czyli juz dzis!) klinika leczenia niepłodności InviMed w Warszawie rozpoczyna kwalifikacje do inseminacji w ramach badań klinicznych nad nowym lekiem zwiększającym skuteczność zabiegu. Do kliniki mogą zgłaszać się pary (kobieta musi mieć co najmniej 20 lat i nie więcej niż 38), którym z nieznanych przyczyn przez rok nie udało się zajść w ciążę. Wszystkie analizy oraz zabiegi będą wykonane bezpłatnie. Program wyklucza możliwość skorzystania z dawstwa nasienia innego niz partnerskie.
Badanie kliniczne zostało zatwierdzone przez Komisję Bioetyczną przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
więcej informacji tu
http://www.nasz-bocian.pl/node/61771

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Beata0609
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2020 18:03

Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Beata0609 »

Podbijam watek, czy ktoś ma jakieś info gdzie można zrobić inseminacje na NFZ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”