Rodzina zastępcza dla jednego z rodzeństwa

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
[email protected]
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2020 21:44

Rodzina zastępcza dla jednego z rodzeństwa

Post autor: [email protected] »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu pierwszy raz i jestem laikiem w poruszanej kwestii dlatego proszę o wyrozumiałość. Chciałabym poznać Państwa opinię ponieważ sprawa rodzi we mnie tak dużo dylematów, że mam potrzebę uzyskania porady od osób mądrzejszych i bardziej doświadczonych. Jesteśmy rodzicami biologicznymi 2 dzieci. Nasze dzieci od dawna przyjaźnią się z chłopcem przebywającym w domu dziecka. Chłopiec spędzał u nas dużo czasu i z czasem nawiązały się między nami więzi na tyle silne, że sam poruszył temat czy nie moglibyśmy zabrać go do nas jako rodzina zastępcza. Przedyskutowaliśmy z mężem ten temat i bardzo byśmy chcieli , ale sytuacja wygląda tak, że w tym samym domu dziecka przebywa jego siostra. Oboje dużo pracujemy i nie czujemy się na siłach podjąć opieki nad 4 dzieci. Warunki lokalowe też pozwalałyby nam tylko na przyjęcie jednego dziecka. I co teraz zrobić ? Co z zasadą nie rozdzielania rodzeństwa. Pomijając względy moralne to czy w ogóle sąd przychyliłby się do takiego wniosku. Dzieci mają 15 i 13 lat. Chłopiec jest starszy. Dzieci rozmawiały ze sobą na ten temat i są zdania że gdybysmy wzięli jedno z nich, a drugie urlopowali w dni wolne od nauki to dla nich sytuacja i tak będzie lepsza niż obecnie. Ja mam jednak duży dylemat moralny ponieważ jestem przekonana, że dziewczynka chociaż o tym nie mówi będzie rozżalona że brat ma lepiej. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie chciałabym żeby taka sytuacja wpłynęła prędzej czy później na ich relacje. Chociaż dodam, że dzieci nie są jakoś bardzo mocno związane. Kochają się na pewno, ale nie spędzają ze sobą dużo czasu. Proszę o radę.
Slawek169
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2018 00:27

Rodzina zastępcza dla jednego z rodzeństwa

Post autor: Slawek169 »

Nie rozmawialiście z psychologiem DD ? To oni powinni powiedzieć jakie są relacje i czy można rozdzielić. Jeśli są w miarę ok to będzie ja to bolało. Spróbujcie z dwójka :) Ten czas do pełnoletności tak szybko minie. Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”