Młodzi ludzie zaadoptują dziewczynkę

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
młodzi.ludzie
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2021 02:08

Młodzi ludzie zaadoptują dziewczynkę

Post autor: młodzi.ludzie »

Witam poszukujemy do adopcji dziewczynki lub kobiety w ciąży która nie może lub nie chce a szuka odpowiedniej rodziny
Proszę pisać priv
Ostatnio zmieniony 31 sty 2021 03:26 przez młodzi.ludzie, łącznie zmieniany 1 raz.
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Młodzi ludzie zaadoptują dziewczynkę

Post autor: Pikuś Incognito »

Adopcja ze wskazaniem (pomijając osoby spokrewnione) od wielu lat jest niezgodna z naszym prawem. Proponuję skontaktować się z najbliższym Ośrodkiem Adopcyjnym. A może piecza zastępcza? Zdaniem jednych jest to łatwiejsza droga, aby przysposobić dziecko... zdaniem innych - trudniejsza. Do tego trzeba być przygotowanym na kontakty z rodzicami biologicznymi, a nawet na rozstanie z dzieckiem.
Mam nadzieję, że nie odpowiadam na wpis zakrawający o handel dziećmi.
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
młodzi.ludzie
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2021 02:08

Młodzi ludzie zaadoptują dziewczynkę

Post autor: młodzi.ludzie »

Akurat mamy kursy adopcyjne a to ze napisałem ,,młodzi ludzie” to nie oznacza jakim jesteśmy wieku dokładnie
Nie kupujemy dzieci !!!
Naduska21
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2021 00:17

Młodzi ludzie zaadoptują dziewczynkę

Post autor: Naduska21 »

Witam,
Urodziłam niedawno córeczkę.
Niestety moja sytuacja życiowa nie pozwala mi się zająć malutką. Chciałabym dla niej jak najlepszy dom. Wiem że w Polsce istnieje możliwość adopcji ze wskazaniem, nie chcę jej oddawać do domu dziecka, chciałabym uczestniczyć w życiu córki na tyle na ile mi pozwala sytuacja. Czy jest możliwość przeprowadzenia w naszym kraju "adopcji otwartej"? Jeżeli by mi ktoś pomógł na starcie z oswojeniem sie z sytyacja, pokazaniem jak sie zajmować dzieckiem, dałabym rade. Nie chcę "pozbywać" sie corki z życia. Prosze o rady i pomoc.
magdakp
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2020 17:04

Młodzi ludzie zaadoptują dziewczynkę

Post autor: magdakp »

Witam.

Z tego co wiem, a jestem teraz z mężem w trakcie procedury adopcyjnej w jednym z ośrodków w polsce, adopcja ze wskazaniem jest możliwa tylko w kręgu najbliższej rodziny.
Wynika to bezpośrednio z kodeksu rodzinnego "Art. 1191a. Wskazanie przez rodziców dziecka osoby przysposabiającego
Rodzice mogą przed sądem opiekuńczym wskazać osobę przysposabiającego, którą może być wyłącznie krewny rodziców dziecka za zgodą tej osoby złożoną przed tym sądem. Osobą wskazaną może być również małżonek jednego z rodziców."
W polsce nie ma możliwości adopcji otwartej, dopuszczona jest tylko możliwość adopcji zamkniętej. Z tego co Pani napisała wynika, że tak naprawdę Pani nie chce oddać dziecka do adopcji, a potrzebuje Pani po prostu pomocy. Proszę się skontaktować z najbliższym ośrodkiem adopcyjnym, na pewno postarają się Pani pomóc, wskażą drogę. Zaznaczę, że nawet jeśli Pani postanowi oddać dziecko do adopcji, adopcja w polsce jest możliwa tylko przez ośrodki adopcyjne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”