Adopcja na ŚLĄSKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
alutka999
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2017 11:31

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: alutka999 »

Witam Was wszystkich,

Dawno tu nie zaglądałam... sporo działo się w życiu, ale niestety nie związanego z adopcją... Mam wrażenie, że nasza adopcja stanęła w miejscu na pół roku. Panie z ośrodka dopiero teraz (sierpień 2018) przyszły do nas na wizytę w domu, a cały kurs zakończyliśmy w grudniu 2017... ogólnie z procedurami walczymy już 1,5 roku... Dostaliśmy informację o jednym dziecku - albo raczej po wysłuchaniu jej historii powiedzieliśmy sami Pani z OA czy jest możliwość byśmy poznali dziewczynkę i jej dokumentację... poza tym zero... zero wszystkiego.... Tak sobie myślę czy jak nie ruszy się coś bardziej czy nie zmienimy ośrodka. I stąd też moje pytanie, czy ktoś z obecnych tutaj miał podobnie? czy zmieniał ośrodek? Jak to wygląda? Przesłanie naszych dokumentów czy musimy przechodzić wszystko od nowa?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Was serdecznie :)
04-2012 zaczęliśmy się starać
12-2016 wyniki potwierdzające brak możliwości zajścia w ciążę
01-2017 pierwsze informacyjne spotkanie w OA
21-03-2017 złożyliśmy dokumenty w OA
16-05-2017 pierwsze spotkanie z psychologiem :)
04-07-2017 testy :/
17-07-2017 dostaliśmy kwalifikację na warsztaty! :)
09-09-2017 pierwsze szkolenie :)
09-12-2017 czekamy na usg domu :)
Hephalump
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2018 09:21

Dzień otwarty Diecezjalnego OA w Sosnowcu

Post autor: Hephalump »

Dziś w drodze przypadkowo złapałem stację radiową z Sosnowca i trafiłem na rozmowę o działalności Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Sosnowcu.

Dla zainteresowanych tym OA:
W sobotę 12 stycznia 2019 ośrodek ten organizuje dzień otwarty w godz. od 10.00 do 15.00.
Zapraszają wszystkich zainteresowanych.

http://rodzina.sosnowiec.pl/aktualnosci ... opcyjnego/
Sesil89
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2018 14:39

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Sesil89 »

Witam,
mam takie pytanie do osób, które podjęły procedurę w Wodzisławiu pod koniec 2018 roku - ile czekaliście na list z ośrodka i czy wiecei ile ośrodek planuje na 2019 rok terminów warsztatów?
LorelaiNRF
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2019 20:05

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: LorelaiNRF »

Witajcie
Postanowiliśmy razem z mężem i synek (10l) zaadaptować dziecko. W tą środę mamy pierwsze spotkanie w OA w Sosnowcu na Krzywej.
Jesteśmy ciekawi, ile się czeka na adopcje?
Pozdrawiamy
Barbara86
Posty: 1194
Rejestracja: 16 mar 2013 10:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Barbara86 »

witam Mam pytanie czy ktoś miał przeprowadzają adopcję przez sądzie w Będzinie?
Nasz kochany Synek z nami na zawsze :)

Drugie podejście 27.11.2014

Czy jest taka miłość

Która nie przemija?

Jest to ta do syna

On rośnie i ona

Jest olbrzymia.

Ta miłość nie przemija!
bacha123
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2020 16:21

Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: bacha123 »

Witajcie
chcemy z mężem adoptować dziecko, jesteśmy ze śląska. zastanawiamy się nad ośrodkiem w Sosnowcu. Stresujemy sie chyba najbardziej testami psychologicznymi. jak to wygląda? czy moga nas zdyskwalifikować, bo coś źle zaznaczymy? czy jak coś będzie nie tak to ktos nam o tym powie? znacie kogos komu odmówili? mi sie wydaje że jesteśmy normalną parą, ale jak wyjdzie że mamy jakieś ukryte kompleksy albo coś? albo jak psycholog będzie czegoś na siłę w nas szukał złego? czy takie rzeczy się zdarzają?
będę wdzieczna za każdą odpowiedż.
izabela.ch86
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2020 09:03

Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: izabela.ch86 »

Witaj bacha, my też myślimy o adopcji. Przed nami wybór ośrodka. Napisz jeśli masz chęć. Długa droga przed nami. Pozdrawiam
Monika Karzełek
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2012 11:56

Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Monika Karzełek »

Witajcie.
Czy ktoś z was starał się o adopcję w ośrodku w Rybniku.
Razem z mężem podjęliśmy decyzję o adopcji i właśnie myślimy o Rybniku ale nie mam za bardzo żadnych informacji o tym ośrodku. Jakie macie doświadczenia?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”