Adopcja w ŁODZI

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Sun2018
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2018 19:45

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Sun2018 »

Joanna Kowalska pisze:
Sun2018 pisze: My właśnie oczekujemy na kwalifikację
Powodzenia, trzymam kciuki żeby się udało.
Dziękujemy bardzo:)

-- 01 kwie 2019 19:09 --
bla_epl pisze:dzień dobry,
czy ktoś z was spotkał się z sytuacją, że nie nie może wziąć udziału w kwalifikacji, ponieważ pracownik ośrodka zachorował i nie przygotował opinii o rodzinie? przyznam, że czuje się z tym mega źle, tak jakby bardzo bliska mi osoba mnie oszukała lub coś coś w tym stylu..... na 3 dni przed komsją kwalifikacyjną takie info 8O
pozdrawiam

ps jaki ośrodek w Łódzkiem polecacie?

-- 26 mar 2019 22:42 --

w zasadzie to dobry wieczór :)
Witam, nas niestety również spotkała ta sytuacja, byliśmy w gronie par które miały mieć kwalifikację w marcu. Telefon kilka dni przed. Stres przeciągnie się w naszym przypadku do czerwca bo wtedy mamy mieć komisje kwalifikacyjną. Nie wszystko w życiu niestety da się przewidzieć. Tłumacze sobie, że tak po prostu miało być.
11.2018 - I wizyta w OA
01.2019 - rozpoczęcie rozmów
01.2019 - testy
03.2019 - usg domu
08/10 - szkolenia
Abi2017
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2019 20:41

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Abi2017 »

Dzień dobry,
Dopiero zaczynamy naszą drogę z adopcją.
Chcemy złożyć dokumenty do OA w Łodzi myślimy o OA na Piłsudskiego. Co możecie powiedzieć o tym ośrodku?
Trochę jesteśmy przestraszeni po tym jak przeczytaliśmy o problemach z kwalifikacją na forum.
Sun2018
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2018 19:45

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Sun2018 »

Abi2017 pisze:Dzień dobry,
Dopiero zaczynamy naszą drogę z adopcją.
Chcemy złożyć dokumenty do OA w Łodzi myślimy o OA na Piłsudskiego. Co możecie powiedzieć o tym ośrodku?
Trochę jesteśmy przestraszeni po tym jak przeczytaliśmy o problemach z kwalifikacją na forum.
Ja mogę powiedzieć z mojej strony,że Panie z którymi miałyśmy kontakt były bardzo miłe i udzielały zapytań na wszystkie nasze pytania. Terminy tez udało się tak zgrać na rozmowy i testy żeby wszystkim pasowały. Wiem, że jest to ważna decyzja na którą czeka się z niecierpliwością ale trzeba zrozumieć, że zawsze może jakaś losowa sytuacja pozmieniać trochę plany a teraz pozostaje trzymać kciuki za kolejne etapy :)
11.2018 - I wizyta w OA
01.2019 - rozpoczęcie rozmów
01.2019 - testy
03.2019 - usg domu
08/10 - szkolenia
Awatar użytkownika
hakunamatata
Posty: 199
Rejestracja: 15 lut 2012 20:05

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: hakunamatata »

Abi2017 adoptowaliśmy tam dwójkę, z 4 letnim odstępem. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Panie są kompetentne, pomocne i godne zaufania. W razie pytań, pisz.
luty 2012 pierwsza wizyta w OA
wrzesień 2012 kwalifikacja na kurs
luty 2013 kurs
maj 2013 Groszek
grudzień 2016 znów czekamy
luty 2018 Fasolka

"To nie my daliśmy Ci życie,
To życie dało Cię nam."
Abi2017
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2019 20:41

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Abi2017 »

Sun2018 i Hakunamatata badzo wam dziękuje za odpowiedź :-D
Mamy już umówioną rozmowę w OA TPD na ul. Piłsudskiego. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Z tego co czytałam na forum to raczej nie warto iść do OA na ul.Północnej 27/29 ze względu na panią psycholog - wolę się zapytać ponieważ chcieliśmy się też tam wybrać na rozmowę informacyjną?
Mam jeszcze pytanie czy słyszałyście czy udało się komuś adoptować rodzeństwo ale małych dzieciaczków tak od 0 do 3 lat?
Awatar użytkownika
Fatuus
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2015 10:21

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Fatuus »

Abi2017 pisze:Sun2018 i Hakunamatata badzo wam dziękuje za odpowiedź :-D
Mamy już umówioną rozmowę w OA TPD na ul. Piłsudskiego. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Z tego co czytałam na forum to raczej nie warto iść do OA na ul.Północnej 27/29 ze względu na panią psycholog - wolę się zapytać ponieważ chcieliśmy się też tam wybrać na rozmowę informacyjną?
Mam jeszcze pytanie czy słyszałyście czy udało się komuś adoptować rodzeństwo ale małych dzieciaczków tak od 0 do 3 lat?
Abi2017 wspomnianą przez Ciebie panią psycholog z ROA trzeba przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza :) i polubić :) Droga jest długa i ciężka, ale w każdym Ośrodku są ludzie i "ludzie". Powodzenia :)
"Ludzie nie płaczą, dlatego że są słabi... Płaczą, bo byli silni zbyt długo..."
VictorVictor
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2019 10:00

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: VictorVictor »

Witam Was Wszystkich bardzo serdecznie,

jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam wiele pytań, pewnie jak każdy, mam nadzieję, przyszły rodzic adopcyjny. Dużo czytam zarówno wszelkich artykułów jak i niniejszego forum. O co chciałbym Was zapytać? O to jak długo w chwili obecnej czeka się na dziecko do adopcji? To pytanie mocno mnie nurtuje.

Może kilka zdań o nas, złożyliśmy wszystkie dokumenty w ośrodku Archidiecezjalnym na ul. Broniewskiego. Jak na razie jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Super Pani Pedagog jak i Pani Psycholog. Mam nadzieję, że tak będzie dalej.

Napiszcie proszę ile w chwili obecnej czeka się na kruszynkę, jakie są Wasze doświadczenia.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wiadomości i trzymam kciuki za wszystkich którzy podjęli decyzję o adopcji aby wszystko się udało.
tulipanowa
Posty: 29
Rejestracja: 05 kwie 2017 17:03

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: tulipanowa »

Witaj. My zostalismy rodzicami rok temu dzięki AOA przy Broniewskiego. Cała procedura trwała 2 lata. Pozostałe pary z grupy tez zmiesciły się w 2 latach. Jeśli masz pytania pisz śmiało. Chętnię powiem co i jak. ☺
SaraC12
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2019 17:25

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: SaraC12 »

My z mężem niestety nie możemy mieć dzieci. Powiększenie rodziny było naszym wielkim marzeniem. Zdecydowaliśmy się na adopcję. Okazało się, że proces adopcji wcale nie jest taki prosty, potrzebne są różne dokumenty m.in zaświadczenie od psychiatry. Zależało nam na szybkim terminie wizyty i znaleźliśmy bardzo fajną Klinikę //usunięto fragment niezgodny z p.11 Regulaminu//, w której przemiły psychiatra przyjął nas z dnia na dzień i dostaliśmy zaświadczenie spełniające wszystkie wymagane normy. Gorąco polecam tą klinikę! :love:
anus12
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2019 17:17

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: anus12 »

Hej jestem tu nowa, co sądzicie o archidiecezjalny ośrodek adopcyjny w łodzi na ul Broniewskiego? Adoptował ktoś stamtąd dziecko ???
Jak to u was było z Adopcją ,ile wam to czasu zajęło???
Rabat_KA
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2020 16:26

Re: Adopcja w ŁODZI

Post autor: Rabat_KA »

korzystaliśmy z TPD na Piłsudskiego. już na 1wszym spotkaniu usłyszeliśmy od pedagoga, że wiedzą, że tak na prawdę to sa panami czyjegoś zycia, bo decydują o przyznaniu bądź nie, dziecka.już wtedy powinna zapalić nam się czerwona lampka. Nie dostaliśmy kwalifikacji bo mamy za krótki staż małżeński (liczba lat znajomości i wspólnego życia nie ma znaczenia) oraz dlatego, że zachwiane są u nas role społeczne (czyli zona zarabia więcej niż mąż, pracuje dłużej i to mąż w większości zajmuje się domem- no takie czasy mamy).
i tak uważam, że najnieprzyjemniejsza była rozmowa z psychologiem- jeśli macie własne zdanie to go nie pokazujcie. po prostu wróćcie mentalnie do czasów podstawówki a tych ludzi traktujcie jak nauczycieli.
Na szczęście niespodziewanie udało nam się zajść w ciąże już w trakcie weryfikacji, więc ich olaliśmy (i jak tu nie wierzyć w cuda):) Uważajcie na ludzi niekompetentnych- po prostu.
gossiiaa
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2020 11:15

Adopcja w ŁODZI

Post autor: gossiiaa »

witam,
Proszę o rade.... jesteśmy na samym początku.... chcemy wybrać się do Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w łodzi tylko ze jesteśmy po 7 nieudanych próbach in vitro .... czy jesteśmy w tym ośrodku skreśleni juz na przedbiegach ? czy ktoś miał podobny przypadek?

:-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”