Grubość endometrium

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

Zablokowany
pytania z instagrama
Posty: 87
Rejestracja: 18 mar 2021 12:58

Grubość endometrium

Post autor: pytania z instagrama »

Jak poprawić grubość endometrium dietą? Niestety 14 dc endometrium tylko 6,4 mm.
Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Grubość endometrium

Post autor: Anita Fincham »

Szczególnych wytycznych dietetycznych na pogrubienie endometrium raczej nie ma, ale warto się skupić na sumiennym wdrożeniu zasad diety płodności, by wszystkie procesy metaboliczne i hormonalne zachodziły prawidłowo.
Ważne, żeby wyeliminować produkty prozapalne (wysoko przetworzone, zawierające tłuszcze trans), a skupić się na dobrej jakości produktach białkowych i tłuszczach. Przynajmniej 50% białek w diecie powinno pochodzić ze źródeł roślinnych, więc na talerzach serwujemy fasolę, cieciorkę, soczewicę, tofu, orzechy, pestki, a także chude mięso drobiowe i jajka. Tłuste ryby morskie także zapewnią nam dobrej jakości białko, ale przede wszystkim kwasy Omega-3 działające jako budulec dla komórek i oraz przeciwzapalnie. Do tego mnóstwo warzyw we wszystkich kolorach, delikatna aktywność fizyczna - spacery, joga, pływanie i jak najmniej stresów. Powodzenia!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”