Starania - co wyeliminować z diety

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

Zablokowany
pytania z instagrama
Posty: 87
Rejestracja: 18 mar 2021 12:58

Starania - co wyeliminować z diety

Post autor: pytania z instagrama »

Czy w trakcie już długich starań odrzucić całkowicie jakieś konkretne produkty? i co z kawą?
Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Starania - co wyeliminować z diety

Post autor: Anita Fincham »

Najlepiej wyeliminować używki - na pewno papierosy, alkohol i wszelkie inne! Koniecznie trzeba wyeliminować tłuszcze trans znajdujące się w fast foodach, produktach cukierniczych i wszelkich chipsach. Warto także unikać odtłuszczonych produktów mlecznych.
Co do kawy, to wiemy z badań, że jej nadmiar jest szkodliwy i może przedłużyć starania, ale nie trzeba z niej całkowicie rezygnować. Bezpiecznie mozna wypijac do dwóch filiżanek kawy pamiętając, że to woda powinna być podstawowym napojem podczas starań i zawsze - zaleca się dziennie 30 ml wody na kilogram masy ciała (czyli 2 l dla osoby ważącej 60 kg), a podczas upałów i wysiłku jeszcze więcej. Pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”