Dieta a płodność

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

Zablokowany
pytania z instagrama
Posty: 87
Rejestracja: 18 mar 2021 12:58

Dieta a płodność

Post autor: pytania z instagrama »

Czy faktycznie dobra dieta może wpłynąć na płodność? Czy to tylko mit?
Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Dieta a płodność

Post autor: Anita Fincham »

To naprawdę nie jest mit! W czasie przedłużających się starań bardzo ciężko jest decydować się na zmianę sposobu odżywiania, bo nasze nawyki żywieniowe sa w ogromnej mierze automatyczne i ich zmiana kosztuje nas to dużo wysiłku. Ponadto w stresie często uzywany jedzenia jako 'pocieszyciela' czy 'poprawiacza nastroju' zazwyczaj produktami rekreacyjnymi i nie służacymi diecie płodności czy poprawie naszego zdrowia. Ale warto próbować małymi krokami!
Zdrowa dieta reguluje gospodarkę hormonalna i odżywia organizm, a płodność to w dużej mierze hormony. Dieta płodności reguluje pracę jajników u kobiet i poprawia parametry nasienia u mężczyzn. Często pomaga w spontanicznym poczęciu po długich staraniach albo poprawia wyniki leczenia dając więcej, lepszej jakości komórek. Zachęcam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”