Bakterie E.Coli

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

Zablokowany
pytania z instagrama
Posty: 87
Rejestracja: 18 mar 2021 12:58

Bakterie E.Coli

Post autor: pytania z instagrama »

Czy można pomóc sobie dietą przy zakażeniu bakterią E.Coli? Antybiotyki nie pomagają :( Bakteria przeszkadza w badaniu drożności jajowodów :( Wszystko stoi w miejscu.
Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Bakterie E.Coli

Post autor: Anita Fincham »

O ile nie ma szczególnych wytycznych dietetycznych dla leczenia zakażeń bakterią Escherichia coli, to znane są badania pokazujące rzadsze jej występowanie u wegetarian i wegan. Ponadto należy unikać surowego i niedogotowanego mięsa, niepasteryzowanych produktów i niedomytych warzyw i owoców. I z pewnością trzeba pić dużo świeżej wody. Warto też porozmawiać z dietetykiem o szczegółach diety. Można również wybrać się do urofizjoterapeutki, która przyjrzy się się budowie miednicy i być może ćwiczeniami pomoże pozbyć się infekcji. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”