Zaburzenia snu u 7-latka, szybkie rytmiczne ruchy głowy lub całego ciała

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
OlgaSolo
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2020 10:41

Zaburzenia snu u 7-latka, szybkie rytmiczne ruchy głowy lub całego ciała

Post autor: OlgaSolo »

Cześć,
piszę do Was w środku nocy ponieważ obserwuję właśnie dziecko, które trafiło do mnie na początku lipca. Niepokoją mnie cykliczne co ok pół godziny-godzinę rytmiczne ruchy głowy lub całego ciała. Czytałam o jaktacji, ale nigdzie nie znalazłam filmiku, żeby zobaczyć jak to wygląda. Z opisów wydaje mi się, że to delikatniejsze ruchy. Są opisane jako kołysanie, a u nas to silne miotanie się po łóżku. Staram się nagrać te "ataki", ale na razie mi się nie udało. Czytałam, że dzieci wyrastają z podobnych dolegliwości, z drugiej strony od dziecka wiem, że było bite po głowie... Teraz jesteśmy na wakacjach i śpimy w 1 pokoju, dlatego miałam możliwość zobaczyć na ile często się to powtarza. Jak tylko dostanę postanowienie sądu to będę oczywiście diagnozowac, ale do tego czasu chciałabym zasięgnąć jakichkolwiek informacji... Może ktoś z Was miał podobny problem? Może macie jakieś nagranie jak wyglądają te jaktacje lub jakiejś inne podobne przypadłości? Albo możecie mi to opisać obszerniej, bo niewiele na ten temat znalazłam :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”