Interpretacja wyników hormonalnych

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Bartosz1994
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2021 20:42

Interpretacja wyników hormonalnych

Post autor: Bartosz1994 »

Dzień dobry,
Proszę o pomoc w interpretacji wyników hormonalnych.
Staram się z mężem od ponad roku o poczęcie.
Mamy po 27, nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. Wizyty ginekologiczne wszystkie ok wraz z cytologiami.
Przed początkiem starań brałam babystart wraz z kwasem foliowym, jak dość długo nie wychodziło lekarz zalecił brać miovelie (brałam 3 miesiące), zmieniłam lekarza i ten natomiast zasugerował brac ovarin (biorę już drugi miesiąc).
Gdy minął rok starań mąż zrobił badanie nasienia - wszystko ok (sprawdzone przez lekarza), natomiast ja zrobiłam w 5dc wyniki hormonalne:
Fsh 5,67 mlu/ml
Lh 5,48 mlu/ml
Estradiol 41,6 PG/ml
Progesteron 0,05 ng/ml
Prolaktyna 33,7 ng/ml
Testosteron 0,27 ng/ml
TSH 1,94 mlu/
Dhea-s 236,1 UG/dl
Nadmienie, że w piersi prawej posiadam torbiel i gruczolakowłówniaka o wymiarach 4/7 mm, w lewej torbiel.
Co miesiąc robię po kilkanaście testów owulacyjnych i nigdy nie wychodzi pozytywny (pusty wynik lub rzadko pojawi się blada kreseczka).
Wyniki morfologii krwi w normie.
Proszę o pomoc w interpretacji wyników hormonalnych oraz dalsze wskazówki diagnostyczne.

Pozdrawiam
Angelika
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Interpretacja wyników hormonalnych

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Z wyjątkiem prolaktyny wszystkie hormony sa w normie Jeżeli jednak nie odczuwa Pani objawów owulacji to trzeba ja stymulować
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”