Ostatnie podejście do ivf

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
MonKiss88
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2022 13:24

Ostatnie podejście do ivf

Post autor: MonKiss88 »

Witam serdecznie.

Podeszliśmy ostatnio z mężem do 1 próby in vitro, która wykazała się kompletnym fiaskiem bo nie powstał żaden zarodek. Jest to wina też tego, że udało się nam uzyskać tylko jedną komórkę nadającą się do zapłodnienia.

Udało się klinice oszczędzić jednak trochę zamrożonego nasienia (mąż miał obustronne usunięcie jąder z powodu nowotworu, więc na świeże nie ma szans), aczkolwiek odpowiedź kliniki nie jest zbyt optymistyczna;(

„Aktualnie dostępny materiał pana w naszym Banku to 2 X po pół słomki, czyli materiał maksymalnie do jednej procedury ICSI. Nasienie w depozycie ma znacznie obniżone parametry (po rozmrożeniu 88% plemników martwych, przy stężeniu 0,1 mln/ml) . Czy materiał jest wystarczający do ICSI można jednoznacznie stwierdzić dopiero po rozmrożeniu”

Myślą państwo czy ta ilość i jakość nadaje się do czegokolwiek? Kosztuje mnie to dużo emocji, więc prosiłabym o szczerą opinię
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7135
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Ostatnie podejście do ivf

Post autor: Jan Wolski »

Witam,
To pytanie nie jest do mnie - proszę je przekierować do embriologa / LAB IVF
Trzymam kciuki za sukces !!!
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”