Interpretacja wyników badań

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

ODPOWIEDZ
Ola0410
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2022 23:33

Interpretacja wyników badań

Post autor: Ola0410 »

Cześć!
Jest to mój pierwszy post. Mam 26 lat. Od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko, niestety nieskutecznie. Mam hiperprolatynemię czynnościową i biorę Bromocorn 0,5 tabletki przed snem.
Ostatnio w 3 dniu cyklu zrobiłam badania i proszę o interpretację. Lekarza mam dopiero za 2 tygodnie i ze stresu mnie nosi.
FSH 8,94 mIU/ml
LH 11,0 mIU/ml
estradiol 31,60 PG/ml

Martwię się o ten FSH,bo czytałam,że od 9 jest obniżona rezerwa jajnikowa :(
politik2267
Posty: 47
Rejestracja: 19 paź 2023 19:31

Interpretacja wyników badań

Post autor: politik2267 »

Badania hormonalne mogą być kluczowe przy planowaniu ciąży, szczególnie jeśli występują trudności. Twój wynik FSH (hormonu folikulotropowego) wynoszący 8,94 mIU/ml jest w granicach normy dla 3. dnia cyklu, co wskazuje na odpowiednią funkcję jajników. Natomiast wynik LH (hormonu luteinizującego) wynoszący 11,0 mIU/ml także mieści się w normie dla tej fazy cyklu. Jest to dobry znak, ale ostateczną interpretację i zalecenia powinien przeprowadzić - lekarz po dokładnej analizie wszystkich wyników i historii medycznej. Ważne jest, abyś omówiła te wyniki ze swoim lekarzem, który może zaplanować dalsze badania i leczenie, jeśli będzie to konieczne. Starając się o dziecko, ważne jest również, abyście starali się ograniczyć stres i utrzymywać zdrowy styl życia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”