Czy mamy szansę

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Sofii26
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2017 16:11

Czy mamy szansę

Post autor: Sofii26 »

Witam.
Razem z mężem chcemy starać się o adopcje mamy mieszkanie 100 m do remontu z ogrodem w budynku wielorodzinnym, nasi sasiedzi są rolnikami i przechowuja obornik od zwierząt na podwórku czy może to nas wykluczyć z możliwości adopcji, czy lepiej spróbować porozmawiamy sąsiadami aby go zlikwidowali proszę o odpowiedź.
08.02.2018 - pierwsza wizyta w oa
12.10.2018- wizyta w domu
17.10.2018-.testy psychologiczne
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy mamy szansę

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
na Was to raczej nie dotyczy. Na pewno nie będzie to przeciwwskazaniem. Pozdrawiam, D,Dominik
smoli1973
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2018 15:10

Re: Czy mamy szansę

Post autor: smoli1973 »

Ja mam 45 lat a żona 43. Możemy starać się o adopcje mimo takiego wieku? Jeśli tak, to w jakim wieku dziecko? Oboje stała i stabilna praca. Zarobki 3500 i 1900 zł.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Czy mamy szansę

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
z pewnością tak. Starsze dziecko. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
ewit
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2018 12:19

Czy mamy szansę

Post autor: ewit »

Witam, przed nami pierwsza wizyta w OA. Moja mama jest alkoholiczką, nie mam z nią kontaktu od kilku lat. Mąż radzi abym nie wspominała o tym bo nas zdyskwalifikuja. Moim zdaniem nie możliwe jest ukrycie alkoholizmu w rodzinie. Czy przez moją mamę mogą nie dopuścić nas do adopcji?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Czy mamy szansę

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
uzależnienie i zerwanie więzi to są czynniki ryzyka, ale nie przesadzajmy. Znowu jak mantrę powtórzę - każdy przypadek jest inny i musi być badany indywidualnie. Nie jestem zwolenniczką ukrywania, ale maż ma troche racji - nie wychodźmy przed szereg, nie zaczynajmy od takich komunikatów. Jeśli zapytają wprost, potwierdzić. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
paulinaułanowicz
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2022 17:58

Czy mamy szansę

Post autor: paulinaułanowicz »

witam
czy mamy szanse na adopcję, ja przebywam na l4 od psychiatry za mobbing w pracy. Jesteśmy przed pierwszym spotkaniem w OA
Pozdrawiam
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Czy mamy szansę

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani, mobbing raczej jest z winy mobbera, więc spokojnie, ale nie ma sensu od razu się chwalić zwolnieniem. Chyba, że zaczną dociekać. Jest już sprawa w sądzie o mobbing? Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
B.Bo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2020 21:49

Czy mamy szansę

Post autor: B.Bo »

Dzień dobry. Po wielu latach bezskutecznego leczenia oboje z mężem zdecydowaliśmy się na adopcję, było to ponad 10 lat temu- udało się, córeczka jest z nami już 9 lat. Obecnie ma 14 lat, jest wspaniała, mocno kochana, jest dla nas całym światem i my dla niej również =xxx# Od jakiegoś czasu zastanawiamy, się nad adopcją drugiego dziecka... I tu pojawia się pytanie, czy mamy jeszcze szanse na adopcję? Boję się, że wiek działa na niekorzyść. Ja mam 44 lat, mąż 45. Wiem, o tym że różnica wieku między rodzicem a dzieckiem nie może być większa niż 40 lat. Więc, czy mamy szansę na adopcję i w jakim wieku zostanie zaproponowane dziecko? Czy gdybyśmy się zdecydowali na rodzeństwo, to jedno z dzieci może być poniżej 4 roku życia?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”