AZOOSPERMIA

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
biedroneczka7
Posty: 303
Rejestracja: 11 wrz 2013 16:20

AZOOSPERMIA

Post autor: biedroneczka7 »

Witam. Dziewczyny czy warto powtórzyć badanie nasienia w innym laboratorium? W jednym dwaukrotnie badane nasienie w odstepach 3 miesiecznych (bez leków) wyszla nam azoostermia czyli brak plemnikow.

starania od 2008r

2009 4xIUI :(

2009 IVF - Artvimed Kraków :(

2011 ISCI - Macierzyństwo Kraków :(

2013 zmiana kliniki na Angelius Provita Katowice kwalifikacje do programu MZ

2015r córka :D :*


xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

AZOOSPERMIA

Post autor: xlenkaa »

Myślę żeby zrobic badania w laboratorium gdzie liczą ręcznie plemniki, jest Pani z Krk?

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


biedroneczka7
Posty: 303
Rejestracja: 11 wrz 2013 16:20

AZOOSPERMIA

Post autor: biedroneczka7 »

xlenkaa, niestety nie, ostatnio robiłam badania w Katowicach na Bocheńskiego, wcześniej w PROVITA, ale w Krakowie też robiłam w 2009r w Macierzyństwie, a gdzie radzisz zrobić badania?

starania od 2008r

2009 4xIUI :(

2009 IVF - Artvimed Kraków :(

2011 ISCI - Macierzyństwo Kraków :(

2013 zmiana kliniki na Angelius Provita Katowice kwalifikacje do programu MZ

2015r córka :D :*


xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

AZOOSPERMIA

Post autor: xlenkaa »

Www.seminogram.pl tam ręcznie liczą plemniki wiec moze się okazać ze jakies sztuki sa w polu widzenia. W klinikach nie liczą ręcznie a w takim przypadku jest to znaczące.

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


biedroneczka7
Posty: 303
Rejestracja: 11 wrz 2013 16:20

AZOOSPERMIA

Post autor: biedroneczka7 »

xlenkaa, czy to jest wiarygodne przy in vitro?

starania od 2008r

2009 4xIUI :(

2009 IVF - Artvimed Kraków :(

2011 ISCI - Macierzyństwo Kraków :(

2013 zmiana kliniki na Angelius Provita Katowice kwalifikacje do programu MZ

2015r córka :D :*


xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

AZOOSPERMIA

Post autor: xlenkaa »

tak wiarygodne

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


PoszukującyPomocy
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2022 18:49

AZOOSPERMIA

Post autor: PoszukującyPomocy »

Witam,

jestem załamany aktualnymi wynikami nasienia...Wszystko w normie, kolor super, poza najważniejszym parametrem - ilością plemników. Całkowita azoospermia, brak plemników zarówno w ejakulacie jak i w osadzie. Do tego stosunkowo mała ilość spermy po trzydniowej abstynencji i stosunkowo szybki czas upłynnienia (mniej niż 10 minut). W dzieciństwie, w wieku 7 lat, miałem operowane wnętrostwo obustronne. Wiem, że to stanowczo zbyt późno i wiem też, że miało to bezpośredni wpływ na obecny stan rzeczy. USG w miarę prawidłowe, tylko jedno jądro mniejsze. Badań hormonalnych i genetycznych jeszcze nie robiłem. Ponadto, wykryto u mnie żylaki powrózka nasiennego III stopnia. Lekarz przepisał suplement - Profertil oraz zalecił operację żylaków. Mówił, że nie ma co się załamywać, bo nic nie jest przesądzone. Ale wiem też, że trzeba pogodzić się z aktualnym stanem rzeczy...Pytanie, czy ta operacja faktycznie przyniesie jakieś wymierne rezultaty? Czy cokolwiek się zmieni? Mam 23 lata. Naprawdę, bardzo, bardzo proszę o odpowiedź. Wszędzie sprzeczne informacje. Jedni mówią o tym, że w M-TESE znajduje się plemniki w takich przypadkach, inni mówią, że to już koniec. Bardzo dziękuję za odpowiedź :( :cry2:
xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

AZOOSPERMIA

Post autor: xlenkaa »

PoszukującyPomocy,

Profeltil nie pomoże, jak już coś to proxeed plus bo ma lepszy skład ale jest droższe, trzeba zażywać z pół roku i powtórzyć badania, może coś zaskoczy. Jeżeli cena jest za wysoka na budżet to trzeba kombinować z lekami na własną rękę czyli takich jak ma skład i dawki proxeed np. L-karnityna, larginina, koenzym q10- wszystko osobno kupowane, wychodzi taniej ale też kilka tabletek dziennie do łykania. Jeżeli jesteś młody i nie planujecie już dziecka to można podjąć się operacji żylaków, może coś ona pomoże. Po 3-6miesiacach od operacji znów należy powtórzyć badania czy coś drgnęło. W ostateczności zostaję biopsja przy in vitro i w niej znajdują często plemniki, a jak nie to inseminacja nasieniem dawcy , adopcja zarodka. Jeżeli chodzi o klinikę to w takim przypadku uderzałabym do Novum lub do czeskich klinik bo połowę tańsze niż Novum. Polskie inne nie poradzą sobie w tym temacie- taka moja opinia. Powodzenia!

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
I rezygnacja z uprawiania sportu, sauny, gorących kąpieli, najlepiej spac nago i chodzić w bokserkach.

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


Karol0202
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2022 12:32

AZOOSPERMIA

Post autor: Karol0202 »

Witam.
Na początku września moja kobieta powiadomiła mnie ze jest w 4 tygodniu ciąży. Po 3 tygodniach zachorowalilsmy na covid, przeszliśmy go w domu ale dosyć ciężko i nastąpiło poronienie. Po 2 tygodniach zrobiłem sobie badanie nasienia, wynik 0 plemników. Poszedłem na usg jąder wizualnie wszystko ok. Zrobiłem badanie krwi i hormonalnie i fsh też wszystko w porządku. Doktor powiedział żeby zrobic jeszcze jedno badanie u niego w klinice za miesiąc. Zazywalem suplement viridian w miarę dobrze się odzywialem. Nastał ten dzień zrobiłem badanie nasienia. Wynik 0 plemników. Może mi ktoś to wytłumaczyć? Co robić dalej? Jestem z wojewodzctwa lubelskiego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

AZOOSPERMIA

Post autor: xlenkaa »

Co cię skłoniło do badania nasienia? Jeżeli udało się wam zajść w ciążę przy 0 plemników to cud albo nie byłeś dawcą nasienia albo nie wiem co napisać.... Covid nie istnieje, to zwykłe mocniejsze przeziębienie. Jeżeli się szczepiłeś to szczepionka mogła ale nie musiała zaburzyć produkcję plemników. Jeżeli chcecie mieć dzieci to tylko in vitro.

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


Karol0202
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2022 12:32

AZOOSPERMIA

Post autor: Karol0202 »

Miałem zrobić to już dawno ale po poronienu zrobiłem odrazu. Na 100% byłem dawca nasienia. Nie szczepiłem się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”