Adopcja w województwie LUBELSKIM

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angelissima
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2016 14:26

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Angelissima »

Witajcie :-D Byliśmy i zobaczyliśmy. Na razie pierwsze spotkanie i zbieramy dokumenty. Co będzie dalej ? okaże się. Pierwsze pytanie jakie nam zadano to staż małżeński i informacja, że jest mało dzieci do adopcji i czas oczekiwania to nawet 5 lat... Ale Panie w OA robią dobre wrażenie choć miotały mną takie emocje, że bałam się, że będę tam ryczeć :lol:
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

Angelissima a w którym ośrodku byliście? Ten czas jest przerażający 5 lat 8O masakra. Mimo to powodzenia :bigok:

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Awatar użytkownika
Angelissima
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2016 14:26

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Angelissima »

Go3o byliśmy w Zamościu. To mały ośrodek. Ale znam parę, która właśnie w tym ośrodku przeszła procedurę i byli zadowoleni. Ze względu na prace męża byliśmy raczej zmuszeni na OA na miejscu ale sądzę, że nie jest to zły wybór :-) podoba mi się elastyczność tego ośrodka Tzn spotkania można jakoś dogadać. Wiadomo, że nie będzie każdy skakał tak jak nam się wymyśli ale samo to, że jest możliwość negocjacji już nam ułatwia sprawę :-)
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

Zamojskiego osrodka nie znam. Myślałam, że może w Lublinie już się czeka 5 lat. Nie sądziłam, że w Zamościu moze byc tak długo.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Hej, my skończyliśmy spotkania indywidualne w maju. Ostatnio dzwoniłam do OA Lublin. Jeśli wszystko się ułoży tak jak mówiły Panie, warsztaty zaczniemy za rok jesień 2018. Takze tez długo. Oczywiście nic nam nie mogła powiedzieć na pewno. Wiec 3 lata niewyjęte. Mi pasuje. Można spokojnie się ze wszystkim ogarnąć. Pozdrawiam
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Koti184
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2019 18:14

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Koti184 »

Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum:) Czy jest tu ktoś kto korzystał z ośrodka w Chełmie ?
selena99
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2013 12:14

Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: selena99 »

Witam wszystkich czytających i piszących, chcemy zglosić sie do ośrodka w Chełmie lub Zamościu czy mogę prosić o aktualne informacje o tych ośrodkach?? moze ktoś z Panstwa przechodził proc. adopcyjna w którymś z tych ośrodków jak długo trwala wasza procedura w Tych ośrodkahc?? mamy z mężem po 42 lata czy mamy szanse na adopcje dziecka w wieku 3-5 lat??bede wdzieczna za jakiekolwiem informacje
Koti184
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2019 18:14

Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Koti184 »

Cześć, czy ten wątek jeszcze działa? Może znajdzie się w końcu ktoś, kto napisze coś na temat ośrodka w Chelmie 🙂
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Od jakiegoś czasu, bez względu gdzie robicie kurs i kwalifikacje, dziećmi z całego województwa lubelskiego zarządza OA Lublin. także nawet jeśli szybko ogarniecie szkolenia i kwalifikacje to i tak czekacie w kolejce z wszystkimi parami z województwa lubelskiego. W tym roku była w 1 adopcja. Generalnie polecam poszukac w innym wojewodztwie.
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”