Problem z morfologia, prawidlowa budowa plemnika 0%

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
mpaszki
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2023 16:09

Problem z morfologia, prawidlowa budowa plemnika 0%

Post autor: mpaszki »

Witam. Z zona staramy sie od 18 miesiecy o dziecko, ja mam 33 lata zona 24 lata, malzenstwo od 3 lat. Pod opieka kliniki od 6 miesiecy. U zony okazalo sie ze miala nieregularne owulacje, obecnie owulacje stymulowane Lametta od 5 miesiecy. Ja w grudniu zrobilem pierwsze badania nasienia, wszystkie parametry w normie poza prawidlowa budowa plemnika 0%. Przez 6 miesiecy pod kontrola kliniki ze szczecina, przyjmuje TenFertil On i wczoraj ponowne badanie nasienia - 0% prawidlowej budowy, pozostale paranetry calkiem niezle. Badanie usg jader nic nie wykazalo. Moja zona bardzo ciezko to przezywa. Jest jakas realna mozliwosci poprawienia morfologi nasienie i prawidolowej budowy plemnika do normy who czyli tych conajmniej 4%. Jakas konkretna dieta? Moze jakies konkretne produkty?obecnie odstawilem calkowicie alkohol nawet sporadyczny i epapierosa. Moze jakies konkretne produkty naturalne jakies ziola, leki,warzywa,owoce pomoga na to? Podejme sie wszystkiegoi to od zaraz. Bo poza staraniem sie o wymarzone dziecko to wisi na wlosku moja milosc i udane malzenstwo. Nie chce zawiesc swojej zony i chce dac z siebie wszystko. Bardzo prosze o pomoc.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Problem z morfologia, prawidlowa budowa plemnika 0%

Post autor: Jan Wolski »

Witam
Sugeruję powtórzyć badanie nasienia z posiewami.
Sytuacja może być lepsza.
W przypadku powtórzenia się wyniku, należy sprawdzić Pana genom, czy tam nie ma nieprawidłowości.
Pzdr

Dodano po 37 sekundach:
Witam
Sugeruję powtórzyć badanie nasienia z posiewami.
Sytuacja może być lepsza.
W przypadku powtórzenia się wyniku, należy sprawdzić Pana genom, czy tam nie ma nieprawidłowości.
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”