Adopcja dziecka osoba samotna

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
matii1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2023 10:34

Adopcja dziecka osoba samotna

Post autor: matii1 »

Witam wszystkich!
Moja przyjaciółka zamierza adoptować dziecko, jest z Warszawy. Jest osobą samotną, wykształconą. Posiada własnościowe mieszkanie i oszczędności oraz od lutego umowę o pracę na czas nieokreslony plus dodatkową pracę na umowę o dzieło. Zależy jej na adopcji dziecka do max 6 lat. Na razie była w dwóch ośrodkach adopcyjnych w Warszawie, gdzie z góry spotkała się z dyskryminacja że względu na to, że nie ma męża a jest samotna. Z punktu prawnego ma prawo adoptować jako osoba samotna.
Pytanie, czy ktoś tutaj jest samotny i udało mu się adoptować dziecko? Co zrobić żeby jak najszybciej zdobyć kwalifikacje i gdzie polecacie starać się o nie i o adopcję?
Dziewczyna jest moja przyjaciółka i wielokrotnie mi pomogła, dlatego piszę w jej imieniu chciałbym zdobyć jakieś informacje i jej się odwdzięczyć. Z góry przepraszam, jeśli temat jest powielony ale myślę, że każdego sytuacja jest na tyle indywidualna, że ciężko innymi wpisami odnieść się do każdego. Pozdrawiam Mateusz =ooo*
politik2267
Posty: 51
Rejestracja: 19 paź 2023 19:31

Adopcja dziecka osoba samotna

Post autor: politik2267 »

To wspaniałe, że chcesz pomóc swojej przyjaciółce w tym ważnym kroku w jej życiu. Proces adopcji może być wyzwaniem, zwłaszcza dla osób samotnych, ale z odpowiednią determinacją i wsparciem, jest to możliwe.

Jeśli Twoja przyjaciółka napotykała na trudności związane z dyskryminacją w ośrodkach adopcyjnych, to może warto rozważyć inne ścieżki do adopcji. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które mogą jej pomóc:

Prawne Kwalifikacje:
Skonsultujcie się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach adopcyjnych, aby upewnić się, że wszystkie formalności prawne są spełnione. W Polsce prawo pozwala na adopcję przez osobę samotną, więc warto sprawdzić, czy wszelkie wymagania są spełnione.

Wsparcie Psychologiczne:
Proces adopcji może być emocjonalnie trudny. Skorzystajcie z usług specjalistycznego terapeuty lub psychologa, który pomoże zarówno Twojej przyjaciółce, jak i potencjalnemu dziecku w przystosowaniu się do nowej sytuacji.

Inne Ośrodki Adopcyjne:
Jeśli ośrodki w Warszawie sprawiają trudności, rozważcie poszukiwanie innych ośrodków adopcyjnych w Polsce. Niektóre ośrodki mogą mieć bardziej otwarte podejście do adopcji przez osoby samotne.

Kursy Przygotowawcze:
Wiele ośrodków adopcyjnych oferuje kursy przygotowawcze dla przyszłych rodziców adopcyjnych. Udział w takich kursach nie tylko zwiększa wiedzę, ale także może świadczyć o zaangażowaniu i gotowości do rodzicielstwa.

Organizacje i Grupy Wsparcia:
Dołączcie do organizacji lub grup wsparcia dla osób adopcyjnych. Dzielenie się doświadczeniem z innymi, którzy przeszli przez podobne sytuacje, może być nieocenione.

Indywidualne Konsultacje z Ośrodkami:
Zanim zdecydujecie się na konkretne ośrodki adopcyjne, umówcie się na indywidualne konsultacje. Porozmawiajcie z pracownikami ośrodka, wyraźcie swoje obawy i pytania, a także dowiedzcie się, jak mogą was wesprzeć.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest unikalny, i istnieje wiele ścieżek do adopcji. Warto podkreślić determinację :cool: i miłość, jaką Twoja przyjaciółka może przekazać potencjalnemu dziecku. Niech ten proces będzie pełen wsparcia i pozytywnych doświadczeń.

Powodzenia dla Twojej przyjaciółki na drodze do rodzicielstwa adopcyjnego! Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania lub potrzebujesz dalszych informacji, śmiało pytaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”