Test podwójny a test potrójny

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
KatarzynaS86
Posty: 57
Rejestracja: 14 paź 2014 16:10

Test podwójny a test potrójny

Post autor: KatarzynaS86 »

Dzień dobry, Panie doktorze w poprzednim poście opisałam wyniki usg, testu pappa i wolnej jednostki beta hcg, ogólnie test wypadł prawidłowo, ale wiem, że po 14tc również są kolejne badania w związku z tym mam pytanie jakie są różnice diagnostyczne pomiędzy testem podwójnym a testem z oznaczeniem AFP, wolnej beta hcg i wolnego estriolu, które badanie jest bardziej miarodajne?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1184
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Test podwójny a test potrójny

Post autor: Tomasz Zbroch »

Każde pytanie odpowiada na inne pytania i nie są to testy z grupy: " czy wszystko jest dobrze?"
test podwójny ukierunkowany jest na najczęstsze trisomie 21, 18, 13 test potrojny wady np cewy nerwowej - nie robi się go powszechnie gdyż samo obrazowanie pozwala na wygenerowanie podejrzeń że coś w rozwoju płodu jest nie tak.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”