Stres po transferze

Na Wasze pytania z zakresu psychologicznych aspektów niepłodności odpowiadają członkinie Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności:
Aleksandra Gozdek-Piekarska - ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i osobowości. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralny. Prowadzi terapię indywidualną osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe oraz osób doświadczających problemów osobistych. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności gdzie prowadzi konsultacje oraz terapię dla osób zmagających się z problemem niepłodności.
Dorota Gawlikowska - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta par PTP. Prowadzi konsultacje, terapię indywidualną oraz terapię par, warsztaty i grupy wsparcia dla osób cierpiących z powodu niepłodności. Możecie ją znaleźć na www.psycholognieplodnosci.com

Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog2

ODPOWIEDZ
pa.p-a
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2021 22:05

Stres po transferze

Post autor: pa.p-a »

Witam, jestem 8dpt 5dniowej blastocysty. Tego dnia miałam bardzo stresująca sytuację, teraz boję się czy to nie zaszkodziło zarodkowi :( tego samego dnia robiłam bete która wyniosła 70, przez co boję się jeszcze bardziej. Czy taki stres mógł zaszkodzić.?
AleksandraAnna
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2013 13:06

Stres po transferze

Post autor: AleksandraAnna »

Dzień dobry, procedura in vitro, transfer i wszystko co temu towarzyszy generuje stres. Cała ta sytuacja jest trudna dla pacjentek, dużo napięcia i lęku. Proszę postarać się skupić na pozytywach, przeszła pani procedurę, miała pani transfer i teraz pozytywną bete. Proszę postarać się myśleć o tych aspektach, które pani wyszły. Nie należy koncentrować się na tej sytuacji, która wygenerowała stres, bo myślenie o tym na nowo wywołuje negatywne emocje. Pozdrawiam Aleksandra Gozdek - Piekarska

Aleksandra Gozdek - Piekarska


pa.p-a
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2021 22:05

Stres po transferze

Post autor: pa.p-a »

Dziękuję za odpowiedź. :) pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do psychologa”