Rozpoczęcie stymulacji niezależnie od dnia cyklu

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Guciowa
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2021 18:39

Rozpoczęcie stymulacji niezależnie od dnia cyklu

Post autor: Guciowa »

Dzień dobry,
pod koniec kwietnia miałam drugi KET, niestety nieudany. Ze względu na to, że nie mam więcej zarodków, czeka mnie kolejna stymulacja. Dzisiaj (tj. 4.06) jestem w 27 dniu cyklu. Nie wiem kiedy wystąpi miesiączka (zazwyczaj cykl trwał 27 dni, ale po transferze nie wiem czy się to nie zmieniło). Lekarz prowadzący polecił mi zażywanie Primolut-Nor 5mg dwa razy dziennie od 22-29 czerwca. Następnie 3 lipca mam zacząć stymulację (3 dni Gonapeptyl 0,1, od 4 lipca Gonal F 150 i Pergoveris 75+150). 9 lipca mam się pojawić na USG. Pierwsza moja stymulacja zaczynała się 2 dnia cyklu. Tym razem jest to zupełnie niepowiązane z miesiączką. Proszę o uspokojenie, czy ja coś źle zrozumiałam i powinnam dopytać jeszcze raz lekarza, czy stymulacja jednak nie zawsze jest zależna od dnia cyklu?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Rozpoczęcie stymulacji niezależnie od dnia cyklu

Post autor: Jan Domitrz »

tak możę być tutaj dzień cyklu nie ma znaczenia Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”