Strach przed RAD

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Karasia
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2021 11:58

Strach przed RAD

Post autor: Karasia »

Dzień dobry.
Jesteśmy z mężem w trakcie procedury adopcyjnej. Dużo czytałam na temat problemów z dziećmi z RAD. Może ma ktoś wiedzę, jaki jest procent dzieci z takim zaburzeniem, czy to reguła czy raczej wyjątek? Szczerze mówiąc bardzo się boje tego zaburzenia a znając jego powód to myślę, że powinny mieć to wszystkie dzieci adoptowane. Dużo z mężem przeszliśmy, żeby mieć swoje dziecko. Niestety się nie udało ale nie zamknęłam się na świat i pomyśleliśmy o adopcji. Jednak nie czuje się na tyle silna, żeby poradzić sobie z takim zaburzeniem, zwłaszcza zaawansowanym. Wiem, że to dziecko, że też potrzebuje miłości jak każde inne, ale tu chodzi też o mnie, że nie będę na tyle silna żeby to wytrzymać i nie boję się do tego przyznać. Im więcej czytam na temat RAD tym częściej myślę o zrezygnowaniu z adopcji. Pewnie ktoś powie, że widać nie jestem gotowa na dziecko, bo biologiczne też może mieć jakieś zaburzenie. Tak, wiem, ale na to nie mam wpływu, a tu pcham się na siłę, żeby może, nie daj Boże, unieszczęśliwić to dziecko albo siebie. Proszę o poradę. Czuję się totalnie zrezygnowana :cry2:
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Strach przed RAD

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani, z powodu nadmiernej liczby loginów i pomieszania ich miałam problem z zalogowaniem, stąd długa zwłoka za co przepraszam. Czy cos się wyjaśniło?
Co do RAD, to wiele dzieci tak, ale to nie reguła.
Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”