Wyniki badan TK - prośba o pomoc w interpretacji. Rak jajnika?

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Magda276
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2022 09:26

Wyniki badan TK - prośba o pomoc w interpretacji. Rak jajnika?

Post autor: Magda276 »

Dzień dobry,

W piątek dostałam niezadowalające wyniki tk jamy brzusznej i miednicy. Ginekolog na wizycie nic konkretnego oprócz wysłania na markery raka jajnika nie powiedział. Płyn za macicą nadal był widoczny na usg.

Zaznaczę, że podczas badania TK był to mój 17sty dzień cyklu.

"W zatoce Duglasa widoczny jest wolny płyn separacji do 9 mm.
Szyjka macicy nieco pogrubiała szerokości na skanach poprzecznych ok. 70x44 mm o zatartych zewnętrznych zarysach.
Poza tym macica bez innych uchwytnych zmian patologicznych.
Jajnik prawy wielkości 32x24 mm z obecnością wyodrębniających się dość licznych hypodensyjnych struktur wielkości do 4
mm, możliwe drobne pęcherzyki.
Jajnik lewy asymetrycznie większy wielkości 47x35 mm z wyodrębniającą się hypodensyjną strukturą wielkości 25x24 mm o
gęstości w fazie natywnej około 19 j.H z widoczną cienką (grubości około 2 mm) wzmacniającą się pokontrastowo ścianą"

Czy jest czym się martwić? Lewy jajnik nigdy mnie nie bolał, za to prawy bardzo często "rwie". Do tego bóle jelit, zaparcia/biegunki.

Niestety mimo prób wyszukiwania jakichkolwiek informacji na internecie, nie udało mi się nic konkretnego znaleźć.

Z góry bardzo dziękuję!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”